Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá magamat az...

Hogyan vehetném rá magamat az ivásra?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés szoktam inni,kb. 3 nap alatt fogy el egy 2 literes üveg víz,és tudom hogy ezen változtatnom kéne :S

De hogyan vehetném rá magam? Annyira nem kívánom a folyadékot de tudom,hogy a szervezetemnek szüksége van rá :S

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. aug. 3. 05:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is így vagyok! :( Akkor is igyál amikor nem vagy szomjas...egyél több sósat,hagymás ételeket,erre jobban csúszik a víz! :)
2011. aug. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy óránként kéne meginni egy bögre vizet /folyadékot/.

Csak szokás kérdése, eleinte egy kicsit erőltetni kell kis mennyiséget inni, aztán megszokja az ember.

2011. aug. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

gondolj arra amikor iszol folyadékot ,h az fogja elszállítani a testedben a vitaminokat mindenhova, ha megfelelő folyadékot iszol sokkal jobb a memóriád jobban tudsz tanulni.

én néha amikor rámjön az ivás megiszok 10 percen belül 1 liter tejet. szeretem a dobozos tejet dobozból inni, kicsit levágom a sarkát és szürcsölgetem:D

nézz utána mit okoz a kevés folyadék fogyasztás.

vesekő, kiszáradás, a bőrödis sokkal csúnyább..

2011. aug. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
83%

Három egyszerű lépés:

1.: pohár megfog

2.: száj kinyit

3.: száj irányába dönt.

Ügyeljen a sorrendre, mert ha nem pontosan az utasítások szerint jár el, vagy kihagy lépés(eke)t, akkor lesz ám mission failed, a hiba súlyától függően.

Nézzünk egy példát:

Ha Ön előbb nyitja ki a száját, minthogy megfogná a poharat, és csak ezután dönt, akkor a küldetés még sikeres lehet, de mellékhatásként jelentkezhet bajusz alatti somolygás, súlyos esetben pedig horkantásokkal egybekötött vihogás, a szemtanúk edzettségétől függően.

Ellenpélda:

Ha Ön előbb dönt, minthogy a száját kinyitná, vagy megfeledkezne a második pontról, akkor Ön sikertelenül járt el. Javaslat: tükör előtt gyakorolja a lépéseket éles bevetés előtt.

Szükség van továbbá jólfejlett mozgás-koordinációs készségre és önszorgalomra, amivel a poharat az első pont után a kedves feje közvetlen közelébe emeli. Ez kritikus pillanat, gondoskodjon nyugodt környezetről! Nagyon fontos a koncentráció, mert már 5 cm eltolódás is az akció sikertelenségét okozhatja.

Amennyiben Ön nem biztos benne, hogy a művelet sikeres volt, az alábbi módon ellenőrizheti:

Keressen érthetetlen nedvességet a fülön, tarkón, háton, vagy a konyhakövön. Ha talált, Ön melléburította. Később próbálkozzon ismét. Figyelem: Ha Ön a nadrágszárán talál nedvességet, és a 3 lépést már korábban elvégezte, egy jó és egy rossz hírünk van Önnek: a jó, hogy Ön korábban sikeresen végrehajtotta a feladatot. A rossz, hogy Ön behugyozott. További kérdésével forduljon szaktanácsadónkhoz.

2011. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
Akkor igyál amikor szomjas vagy, ez ilyen egyszerű. Ne a megélhetési életmódtanácsadókra hallgass akiknek mindig ki kell találni valami új hülyeséget, hanem a belső szenzorodra.
2011. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
pótold esetleg levesekkel és a mostani szerencsés szezonnak köszönhetően, egyél sok dinnyét (rengeteg benne a folyadék)
2011. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy amikor az ember szomjas, akkor már kezd kiszáradni, ezt el kell kerülni.
2011. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
először próbáld vmi rostoslével, mert az finom is :)
2011. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám, hogy sósat egyél az ivás érdekében, mert többet ártasz magadnak, mint amennyivel többet iszol. Így is sok sót eszünk, ami szív- és érrendszeri megbetegedéseket, magas vérnyomást okoz. Nem azonnal, hanem hosszú távon. És nem gyógyítható, csak gyógyszerrel kordában tartaható.


Nekem az vált be, hogy mindig van nálam egy üveg víz, és kb. negyedóránként iszom 2-3-4 kortyot. Nagyon ritkán iszom meg 1 pohár vizet egyszerre (inkább étkezés után csak), mégis elfogy több mint 2 liter naponta. Reggel nagy bögrében (3,5 dl) főzök teát (szerencsére szeretem, ráadásul üresen!), elkortyolgatom, majd a délelőtt folymán még egy bögrével. Eztuán már csak vizet iszom, ritkán este is egy teát, inkább akkor, ha hidegvacsi van.

Ébredés után egy pohár gyümölcslével kezdem a napot. (Lehet kapni olyat, ami ún. "frissen préselt", alig drágább, mint a 100%-os, viszont nem sürítményből van! Aldi-ban hűtőpultban narancslé 450 Ft, Sió meggy, alma, körte 3 liter = 1000-1400 Ft között, akciósan érdemes megvenni 1000-ért, és hetekig eláll felbonva is.)

Ezekből simán összejön a szükséges mennyiség.

2011. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!