Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vehetném rá magamat a...

Hogyan vehetném rá magamat a házimunkára?

Figyelt kérdés
A harmadik trimeszter elején járok, és megint urrá lett rajtam a fáradékonyság.Mire délután 5kor hazaérek a munkából, már nincs semmihez energiám.Már szinte mászik a lakás, és szégyenlem magamat a párom előtt.Mit tehetnék, hogy könnyebb legyen?Nektek is ennyire nehéz?Köszönöm a tanácsokat!
2009. dec. 7. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

miért dolgozol???

így jóhogy fáradt vagy!

2009. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább sehogy. A harmadik trimeszterben már nem kéne túl sokat pörögni, pláne ha még dolgozol is. A párodnak lassan be kell kapcsolódnia a házimunkába, és ha ez nem megy, szerezz külső segítséget, akár pénzért is. Te csak annyit végezz, amennyit még bírsz, és ha az semmi, akkor semmit...
2009. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A terhesség nem betegség ugyan, teljesen természetes állapot, de a szervezetet azért eléggé megterheli. Két ember helyett dolgozik a szíved, a tüdőd, a májad, az izmaid, cipelsz kb +10 kilót a hasadon... Még jó, hogy elfáradsz. Már pihenned kellene. Ha nem dolgoznál melóhelyen, akkor a napi szöszmötölésbe beleférne a házimunka. A babának se használ, ha agyonhajszolod magadat.


A párodat is be lehetne fogni ám a házimunkába. Nem valami igazságos, hogy mindketten dolgoztok, plusz te még egy gyereket is cipelsz, plusz még te vidd a háztartást teljesen egyedül...

2009. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fáradékony vagy, tényleg nem kellene már 4-5ig dolgoznod, de gondolom nem jókedvedben döntöttél így, hogy addig húzod, amíg bírod. A párodnak kellene egy kicsit aktivizálnia magát. Ne szégyelld magad előtte, tedd meg amit bírsz, apránként, hétvégén..., amit meg nem, azt meg beszéld meg vala, hogy csinálja meg ő, mert te már nem bírod.
2009. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Sajnos a férjemtől nem kérhetem, hogy segítsen, mert Ő is napi 12-14 órát dolgozik, és mire hazaér már hulla...Hétvégeken viszont mindenben segít, amiben csak tud.

Szerencsére nem várja el tőlem, hogy csillivilli legyen a lakás, és hogy minden nap főzzek.Csak sajnálom szegényt, hogy nincs olyan jó "sora" mellettem, hetente 2x ha főzök, és sokszor nagy a kupi, ha jönnek az ismerősök:(

Még sajnos dolgoznom is muszáj legalább 2 hónapot:(

Valahogy meg kell próbálnom köztes megoldást keresni...

2009. dec. 7. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Előre is együtt érzek veled! Én 20hetes vagyok, de terveim szerint csak az utolsó 3hétben maradnék itthon. Muszáj dolgozni, de ha bármi közbejön, abbahagyom. Ja, mellette fősulira járok, utolsó év (levelező, másoddiplomás - ezt is ki kell fizetni!), tavasszal kellene szakdogát írni. Nyár eleje államvizsga! Szép lesz. Nem félek, a napi teendőkkel igyekszem foglalkozni, minden napnak meg van a maga baja!!

Remélem szépen sikerül megbékélned a helyzettel! Majd lesz nagyobb rend, nem az a lényeg!!

2009. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem a rend lényeg,ha fáradt agy pihenj,ez a legfőbb szabály,nekem az orvos és a védőnő is mindig ezt mondja.De ha könnyebb akkor csinálj egy beosztást.nekem volt olyan mikor szintén fáradékonyabb voltam,és akkor minden nap csak valami apróságot csináltam meg.De a legfontosabb hogy pihenj ha fáradt vagy!
2009. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!