Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A régi fajta kemencében sült...

A régi fajta kemencében sült kenyér mindig fekete lesz?

Figyelt kérdés

Néztem sok videót az interneten a régi kenyérsütésről, és a megsült kenyérről késsel verik le a feketeséget.


Itt egy videó, ahol tiszta fekete lesz a kenyér: http://www.youtube.com/watch?v=kvQUMqsUk6M


2011. aug. 12. 20:35
 1/3 anonim válasza:
100%
mert biztos megégették :)
2011. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fekete a kemenceben sült kenyer.Csak akkor,ha rosszul fütik be a kemencet,es megegetik a kenyeret.
2011. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyes helyeken szokás volt úgy csinálni, és a tetejéről leverték a kormot. Én dédimamám az egyik mindig úgy csinálta, megégett a teteje, akkor kivette, és leverte róla. Őt nem ismertem, de sokat hallottam róla. Másik dédim, őt ismertem, de sajnos ő is meghalt egy hónapja, 91. éves korában. Ő olyanra sütötte, mint a boltba a félbarna. Még eredeti kaspók megvannak, majd azokat elkérem ha nekünk is meglesz a kemence :)
2013. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!