Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha szőlőt akarok ültetni a...

Ha szőlőt akarok ültetni a kertembe akkor hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy kertem amit felszántottam van egy szőlőm csak elég messze van otthonomtól ha egy pár vesszőt akarok ültetni akkor azt úgy csináljam hogy ami már nem lágy szárú hanem fás azt kigyökereztetni és ősszel elültetni ... Én így tudom

(ha máshogy van akkor légyszíves írja le valaki hogyan mit mikor ....)


2011. aug. 21. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez többéves folyamat...


Apám úgy csinálta, hogy szerzett vadszőlőt, azt elültette egymástól kb 2-3 méterekre sorba szépen.


Ezek megnőttek 1-2 év alatt mint a bodza.



Ezután kell szerezni illetve elrakni egyik ősszel egy jó rőzsényi oltóvesszőt egy vödörbe ahol nem fagy meg és nincs penész, (pl pince) és alá esővizet önteni a vederbe.


Az ott áttelel majd.



Tavasszal pedig beoltani a vadszőlőbe ami egy külön foylamat.


Azt úgy kell csinálni, hogy amikor rügyfakadás van, és megtöröd a vadszőlő ágát, és csepeg belőle a nedv, nyomja felfelé a vizet, na akkor kell visszametszeni 3-4 ágacskára teljesen tövig, és V alakban kell éles pengés borotvával vagy oltókéssel megfaragni az oltó vesszőt, és a vadszőlő tőkén meghagyott vesszőket is.


Ha ez megvan akkor sebészi precizitással össze kell illeszteni a kettőt, majd tiszta gézzel, vagy ronggyel körbetekerni és megkötni, rögzíteni, hogy szét ne tudjon jönni.


Ezt minden szállal megcsinálni, majd ha kész, akkor homokvárszerűen fölhalmoznia földet és egy kis dombot építeni úgy hogy az oltóvesszők végei kiálljanak (persze azoknak a végeit is vissza kell vágni 4-5 rügyig amit jobb összeillesztés előtt, nehogy aztán szétrántsd)



Egy vadtőkébe akár több különbözőféle szőlő is beoltható.



Nyár közepére eldől, hogy lesz e belőle valami, ha kilevelezik akkor okés, és nyugodtan öntözheted is.



Külön szakkönyv van ezekre a dolgokra amiket a legjobb ha megvásárolsz, hogy lásd, hogyan kell megfaragni a vesszőket vagy falusi bácsiktől megkérdezed, többnyire tudnak tanácsot adni!


Nekem is apám mutatta meg régen.

Neki átlagosan 10 oltásból 7 megeredt.

2011. aug. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]



Ajánlom neked ezt a könyvet!

Bár nekem még az 500 oldalas példány van meg valahol a 68 ban kiadott. Nyilván azóta már más gépeket használnak egyszerűbb módszerekkel.


Ebben az oltás folyamatának is benne kell lennie!

2011. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha veszel oltványokat egy kertészetben (semmiképp ne hipermarketben)! Ott adnak szaktanácsot is hozzá.
2011. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

Ragaszkodsz a "saját" fajtához, vagy bármilyen megfelel?

Addig nem koptatnám a billentyűzetet, de segítek.

2011. aug. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ŐŐm akkor inkább szólok papámnak hogy segítsen ...:) egyedül nem menne (14évesen ...) de azért nagyon szépen köszönöm mindenkinek ..
2011. aug. 22. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!