Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam? Elmondjam?...

Hogyan csináljam? Elmondjam? Segítesz?

Figyelt kérdés

Szerintem kövér vagyok de nagyon fiatal ahhoz hogy fogyókúrázzak....

Táncos vagyok,mozgok,azt sem mondhatod hogy inkább tornázzak!

Vannak gyengéim(ezért is az étel kategória) pl. a csoki és a sütemény ami köztudott hogy a cukor miatt hizlal....

A rokonok azt mondják (főképp szüleim) hogy nagyon csinos vagyok,nem fogok elhízni és most sem vagyok kövér,és hülyének néznek ha azt merem mondani hogy kövér vagyok....

Miket kellene ennem hogy fogyjak??Próbáljam meg letenni az édességet?Esetleg a 90 napos??Hogyan értessem meg a "szűk családdal" azt hogy nem érzem jól magam így...??


Köszönöm hogyha elolvastad ezt a hosszú magyarázatot,és megköszönném a sok választ!


2011. ápr. 25. 11:03
1 2
 1/17 anonim válasza:

Lehet,hogy nem vagy kövér,és csak beképzeled,mint sok sztár.Hány cm vagy,és hány kg?


18 éves korod alatt semmiképpen sem fogyózz,mert a szervezetednek nem tenne jót.Ráadásul,ha tényleg kövér vagy,akkor várj 18 éves korodig,nagyon sokat változhatsz még addig.

2011. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a fogyókúrát,semmi szükséged nincs rá,csak bebeszéled magadnak,hogy kövér vagy,és ez hülyeség.

Gondolom kislány vagy még és ezért hiszed,hogy kövér is,nem szabad ilyesmire gondolni. Mozogj sokat továbbra is, és nem lesz semmi gáz.

2011. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

hány centi és hány kilo vagy?

lehet hogy tényleg elkéne hinned hogy nem vagy kövér

sütik hát igen, jobb lenne mérsékelni, egyél helyettük gyümölcsöt, zabpelyhet mézzel, aszalt gyümölcsök, kefír, joghurt mézzel, zabpehelykeksz, túrót keverj ki joghurttal hozzá mehet fahéj, méz, gyümölcs rum avgy vanilia aroma-krémtúró nagyon nagyon finom

egyél reggelire szendvicset- a reggeli nagyon fontos, tartalmazzon jó szénhidrátot pl teljes kiőrlésű pékáruból szendvics hozzá csmellsonka, sajt, főtt tojás és zöldségek

vagy zabpehely tejjel/joghurttal gyümölcs, méz

tízórai és uzsonnára egyél gyümölcsöt, zöldségek, joghurt stb

ebéd: szerintem fontos a meleg ebéd

leves, utána könnyű főzelék, rizs, krumpli, főtt tojás, sovány husok, halak-párolva, grillezve, sütve stb, tojás, zöldség, savanyú, saláta stb stb

vacsora: túró, hús, hal, zöldség, tojás, joghurt, kefír, gyümölcs

fontos hogy igyál is napi 2-2.5 liter vizet

én így fogytam le és azóta is tartom csak a bő olajban sült, a cukros, fehérlisztes, a csokit,kekszeket, chispet, rágcsákat hagytam el, ugyanúgy eszek mindent csak figyelek rá hogy mindennap más legyen és nagyon változatos

én minden hétre megtervezem leírom hátha segít

ez a hetem így néz ki:

ma meg holnap még sonka (2-3szelet) és főtt tojás (2-2db+2-2db fehérje csak) és hozzá mustár, torma

de amúgy a reggelim mindennap: 2 szelete teljes kiőrlésű grham kenyér+2 sz csmellsonka 1sz sajt (mozzarella light) és zöldség, vagy ha már elfogy csüt, péntek felé a csmellsonka akkor mozzarella light sajt, avgy 1db főtt tojás

tízórai az mindig 1-2 db alma

vacsora az 1 db alma vagy túróval avgy pedig 1pohár kefír/joghurt

ebédeim ezek lesznek most a hétre:

ma(hétfő) 2 sz csmellpárolva hagymával, hozzá cékla, és uborka

kedd: paprikáskrumpli uborkasalátával, sovány sertáskaraj naturan sütve

szerda: lencseleves füstölt hússal,

csütörtök: naturszelet roston sütve zöldséggel

péntek: csirkepaprikás rizzsel

szombat: zöldborsóleves, rizs cscomb roston sütve

vasárnap: valamilyen zöldségleves, párolt hal zöldség rizs

lehet hogy nem a legjobb fogyókúrás étrend, de én lefogytam ezzel, súlyt tartok minden tápanyagot megkap a szervezetem és nagyon jól érzem magam a bőrömben

ui: 1 napot se voltam beteg:P

sok sikert neked is

2011. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ha azt mondja,fiatal ahhoz,hogy fogyókúrázzon,nyilván nem kéne neki tanácsokat adni...

kérdező,igenis egyél,mozogj mellé sokat,ilyenkor ne diétázz meg koplalj,mert még fejlődsz!

2011. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
verd ki a fejedből ezt az ostobaságot! bebeszéled magadnak a hülyeséget,ha táncolsz,akkor meg eleget mozogsz.egyél a sütemény helyett müzlit meg gyümölcsöt, azzal jót teszel magadnak,de ilyeneket,hogy 90 napos diéta meg fogyókúra ne is akarj csinálni,minek? nem vagy kövér,csak bemagyarázod magadnak...
2011. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kövér lennél, akkor az orvosod elküldene szakértőhöz, hogy összeállítson neked egy étrendet, Nem teszi, mivel nem vagy kövér. Gondolom az a korosztály vagy, akin még van gyerekháj, de már úgy akar kinézni, mint egy szupermodell. Ne akarj. Enni kell, édességet esetleg kicsit kevesebbet, bár én két hétnél tovább sose tudom megállni (nekem nem az laakom miatt nem kéne, csak lelassít meg kipattogok tőle). Fejlődik a szervezeted, de ha megvonsz tőle bármit is, akkor nem tud. A 90 napos meg egy nagy szemét, mint ahogy az összes újságokban, neten elhíresztelt így fogytam le dolog. Parasztvakítás, hidd el, lehet hogy 2-3 embernek bejön, de a 90 napos pl. ismerősi körömben senkinek nem használt. Eredmény: felszed kétszer annyit és az orvos dobott egy hátast a mindenféle eredményeken. Szóval nem játék.
2011. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,egyébként 50 kg vagyok és kb. 168 cm.

Müzlit joghurtot gyümölcsöket ideáig is ettem és imádom a csirkemellet és a párolt zöldséget,meg a salátákat,de emelett nagyobb arányban győz a csokoládé,és szerintem ez itt a probléma...:( Egyébként cukros üdítőket sem iszom,csak teát...De azt is itthon főzzük nem bolti icetea és hasonlók....

Egyébként még 4 év kell hogy 18 legyek,és megőrülök....

1,5 év alatt 1,5 de inkább 2 nadrágméretet ugrottam felfelé...Ez ami nagyon idegesít...

Köszön még egyszer a válaszokat nagyon rendesek vagytok!

2011. ápr. 25. 14:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, én alacsonyabb is vagyok, kilóra majdnem ennyi, és nem vagyok kövér, sőt. A két nadrágméret meg nem csoda, elvégre egy kislányt ha megnézel, nincs csípője, egy nőnek meg van, szóval ezen ne akadj fenn, nem csinos, mikor egy lánynak egyben van dereka-csípője, akkor olyan, mint egy fiú.
2011. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

AZ természsetes, hogy nagyobb méreted lesz, elvégre most vagy a fö fejlödési idöszakban, ezzel semmi baj sincs.

A súlyod a magasságodhoz képest tökéletes, az alakod (az arányok) meg változik, mert gyerekböl növé alakulsz.

Semmi szükséged fogyásra, azzal cska tönkreteszed az egészségedet.

2011. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat,megpróbálok egy kicsit másképpen nézni magamra...:)
2011. ápr. 25. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!