Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ilyen moly szerű bogarak...

Ilyen moly szerű bogarak voltak a rizsben. Pontosan mik azok? Hogyan kerülhetnek bele?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de épp ma dobtam ki én is, egy originált csomagolású rizst.
2011. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szóval a csomag tartalmával együtt jön, mert nálunk ki van öntve dobozba és az is teljesen zárt.
2011. aug. 22. 18:18
 3/11 anonim ***** válasza:

a molyok rovarok nem bogarak.


zsizsikek nem lehettek?


[link]

2011. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mi az?A rizst úgyis kiválogatjuk, vagy Te nem szoktad?Ha moly van az élelmiszerben azt többnyire arról is észre lehet venni, hogy hálós a kaja.
2011. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem szoktam kiválogatni a rizst, miért kellene? Amúgy még ha válogatnám is, akkor se állnék nemi egy molyrágta zacskónak... az kuka.
2011. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
azok a kis bogarak,amik jönnek, a romlott kaják, bor, kuka fölé szerintem,de a nevét nem tudom.
2011. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért válogatom, mert a rizsben találhatók lenmagok, kisebb kavics darabok, meg egyéb vacak.Na meg esetleg bogarak, és ezeket nagyon szépen el lehet távolítania rizsből, aki nem lusta rá.Én nem dobnék ki emiatt egy zacskó rizst, válogatás után amúgy alaposan át is mosom.Nem nagyüzemi mennyiségben főzök, tehát nem gond megtisztítani.

Egyébként én még a gyors rizst is átválogatom, mert egyszer barna üvegdarabot találtunk benne.Azóta abban sem bízom.

2011. aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekünk is vannak. Sőt, már a kamra is tele van velük, belemennek a lisztbe, búzadarába, hálók és bábok a mákban, rettenetes! Kipakoltam mindent falak átfestve,kidobva a csomó élelmiszer, amibe csak egy kis esély is volt, hogy benne lehet. Erre eltelt egy két hét és újra tömeges moly, vagy nem tudom mi. Kemotoxot nem szívesen fújnék oda, kaja közelébe, de akkor mi lehet a megoldás?
2011. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegyetek az élelmiszerek közé Biostop molycsapdát. nem vegyszer, és megfogja a dögöket.

DM-ben kapható.

2011. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a molycsapda tényleg nagyon jó!
2011. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!