Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Keverhetem így a teákat...

Keverhetem így a teákat apukámnak?

Figyelt kérdés
Édesapám munkahelye miatt elég ideges és magas a vérnyomása. Arra gondoltam, hogy kamillát, fagyöngyöt és citromfüvet összekeverek és minden este főzök belőle egy csésze teát. Szerintetek?
2011. aug. 24. 17:41
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez de rendes tőled :) Szerintem jó, ha tudod a hatásait, akkor semmi vész! :)
2011. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos vagy, hogy apukadra gondolsz.Nem vagyok nagy teaismerö,de gondolom lehet,es meg el is vihet a munkahelyere.
2011. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 doboszoli ***** válasza:
100%
Aranyos vagy, de azért vedd rá apukádat, hogy látogassa meg a doktort is, hátha a tea nem elég hatékony.
2011. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már utána olvastam, hogy mi mire való. :)

Orvosnál már volt, régóta szed gyógyszert a vérnyomására. Reggel nem merek adni neki a teából, mert lehet, hogy vezetés közben nem a legjobb.

A citromfüvet én szárítottam még tegnap, de még nem teljesen száraz. Úgy is fel lehet használni ugye?

2011. aug. 24. 17:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Nezz utanna,mert en ugy tudom,ha a növeny nem szaraz,rövidebb ideig kell aztatni.
2011. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fagyöngyöt ne! Azt hideg vizes áztatással kell készíteni, nem szabad főzni. Ha pedig magad szeded, oda kell figyelni, mert a bogyója mérgező. Kamilla-citromfű jó lehet, bár tapasztalatból állítom, hogy a citromfű inkább elaltat (tapasztalat :)), a kamilla pedig idegnyugtató, idegességet csökkenti. Szerintem a kamillát inkább ihatná reggel, a citromfüvet pedig este :)
2011. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok: megnéztem a Treben-könyvben a fagyöngytea készítését:

"Egy púpozott teáskanál fagyöngyhöz adunk 1/4 liter vízhez, éjszakára állni hagyjuk, másnap kicsit felmelegítjük, leszűrjük. Ha nagyobb mennyiségre van szükségünk naponta, a teát tartsuk termoszban vagy pedig forróvizes vízmelegítőben melegítsük fel mindenkor."


"Számos hozzám intézett levélből kitűnik, hogy rövid idő alatt sokan kigyógyultak magas vérnyomásból, súlyos keringési zavarokból, szívbetegségből így szívritmuszavarból is, szédülésből, a munkától való kelletlenségből - a fagyöngynek köszönhetően. Ezek az emberek ismét jól érezték magukat és örömet leltek a munkájukban. Naponta három csésze ún. hideg áztatású fagyöngyteát fogyasztottak napközben kortyonként, ettől normalizálódott a szívműködésük és a keringésük, és munkateljesítményük is megnőtt. Általában egy évben legalább egyszer végig kellene csinálni egy hathetes fagyöngytea-kúrát:három héten keresztül napi három, két héten keresztül napi kettő, és egy héten keresztül napi egy csészével innánk belőle. Ezalatt a hat hét alatt a keringés és a vérnyomás rendbe jön. Hogy a jó egészségi állapotunkat megőrizzük, ajánlatos volna egy éven át reggelenként egy csésze fagyöngyteát meginni."

2011. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!