Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi volt gyerekkorod kedvenc...

Mi volt gyerekkorod kedvenc étele?

Figyelt kérdés
Nekem egyik nagy kedvencem a beleaprított zsemle volt,ami valójában kakaóba dobált pirított zsemle volt és azt kanalaztam ki,ezt mindig reggelire nyomattam a másik a spagettikrémes-tejfölös-sajtos makaróni...,mondjuk ez a mai napig az egyik kedvencem:)
2011. aug. 24. 19:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
63%

Apu zsírba krumplija, marhapörköltje, pacalja

Anyu rántott karfiolja, rántott hús, sült krumpli, kakaspörkölt, töltött káposzta

Mamám sült pulykacombja

Papám-Keresztapám sült csirkecombja és rakott krumplija (máig senki nem tudja ilyen finom elkészíteni, sajnos én sem :( )


Valamint a menzás kaják szinte összese (nagyon jó menzán ettem), illetve anyósom csirkehúslevese mindent visz (bár ez nem gyerekkori :))

2011. aug. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

fokhagymával megkent lángos, krumplis rétes, húsleves, kukoricakása, piritott dara lekvárral, fahéjas nudli, sütőben sült hagyma, krumpli vajjal

zsíros kenyér lilahagymával, főtt tészta lekvárral-drága nagymamám ilyeneket azóta se ettem, szegények voltunk de ezek az ételek nagyon sokat jelentettek akkoriba-ma meg azt se tudják mi az a zsíros kenyér

2011. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 doboszoli ***** válasza:
100%

Így 50 körül, az ember már szívesen gondol vissza a gyermekkorára, akkor is, ha akkor járt némi lemondással.

Valahogy csak a jó dolgokra emlékszünk..

Olyan 10 éves koromig ment nálunk a házi kenyérsütés.

Saját búzából, helyi malomban őrölt lisztből.

Talán kedden volt a sütésnap. Nagyanyám hajnalban kelt, és valami félelmetesen nagy teknőben elkészítette a kenyértésztát.

A kemencét,(igazi fűzfavesszőből font, tapasztott búbos)szőlő venyigével, kukoricacsutkával, és a marha által a levelektől lerágott kukoricaszárral, az ún. ízíkkel fűtötte fel.

Ma is magam előtt látom gömbölyűségét, hallom harsányságát, amikor 10 óra felé kiszedte a 4-5 kilós kenyereket a fekete sütőtepsikben.

Mindig készített kis cipócskát, olyan másfél kilósat, nekünk gyerekeknek, akik ott ólálkodtunk a kemence körül.

Csak úgy kézzel széttördelte, és házi zsírral megcsorgatva

tömtük az arcunkba, a nagyapám által készített láncos hintában ülve, az udvari nagy diófa árnyékában.

Ugye, ha most egy-két könnycseppet elmorzsolok a szememben az nem bűn?

2011. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
kakóscsiga, mákostészta, palacsinta, halászlé (ez utóbbi még most is kedvenc)
2011. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ:)Jó volt kicsit nosztalgiázni...
2011. aug. 25. 16:19
 36/40 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:41


Ne viccelj már..,én is szeretek visszagondolni ezekre az időkre(31 vagyok) és abszolút nem ciki,ha még kicsit meg is hatódik az ember az emlékektől amik bevillannak....

2011. aug. 25. 16:21
 37/40 anonim válasza:
Huuuu Dednagyanym krumplilaggosa....ö meg a fatüzelesi masinan sütötte(magan a lapon)....ma nem tünik tul higenikusnak, fokhagymas zirral volt megkenve
2011. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
58%
Milyen higiénia, semmivel se jobb szar serpenyő, biztos sokkal finomabb.
2011. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
szerettem a halrudacskát, a sült krumplit, a krumplipürét, a spagettit és a tejbegrizt is. menzáról a kedvenceim a zöldborsó és a sárgaborsó főzelék, a spagetti és az a fura állagú de nagyon fini krumplipüré voltak. ezeken nőttem föl, anyám nem főzött szinte soha. ma se teszi :D
2011. aug. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Jeeee,halrudacskák!!:)Azt én is szerettem!Ugyanakkor kicsit szomorú vagyok hogy Anyukád nem gondoskodik,gondoskodott kajáról...,vannak még érdekes emberek!
2011. aug. 30. 23:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!