Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alább...

Mi a véleményetek az alább leírt életmódról?

Figyelt kérdés

Direkt nem diétát, fogyókúrát írtam, mert életmódot szeretnék váltani. Eddig úgy nézett ki az életmódom, hogy:


-mindenféle ételt, napszaktól függetlenül, szimpla kívánásra is (tehát ha nem voltam éhes, csak a szemem kívánta)

-szinte semmi sporttal (néha ha rám jött, akkor futottam, vagy súlyzóztam kicsit)

-napi rendszerességű fizikai munkával (kaszálás, villázás - szóval állattartáshoz szükséges háztáji munkák)



az új életmódom a következőképpen szeretném felépíteni:


-napi 5 étkezés (reggeli: sok - tízórai: kevés - ebéd: közepesen sok - uzsonna: mérsékelt - vacsora: kevés)

-hétköznapokon zömmel zöldségek, gyümölcsök, hús maximum "bűnként", plusz még olyan dolgok, amik egészségesek (ezeket majd kitalálom)

-hétvégeken az előbb említett dolgok + hús (csirkemell) + hal

-édességet keveset szeretnék enni (heti 1 csoki pl.)

-napi rendszerességű legalább fél óra futás (futógépen)

-a fegyencedzés c. könyv alapján leírt edzésterv

-a fent említett fizikai munka (mivel állatok lesznek később is)


Jelenleg 180 cm magas vagyok és 85kg, szeretnék szálkásodni, valamint azt vettem észre (mostanában jött be ez a semmilyen életmód), hogy a 'szemétkajáktól' pattanásos, mitesszeres az arcbőröm, tehát ilyen téren is változásra számítok.


2011. aug. 24. 21:06
1 2
 1/13 anonim válasza:

Jónak tűnik. Viszont napi 5 étkezés felesleges. Hagyd el a tízórait, esetleg a vacsorát is. A napi fél óra futás helyett inkább fuss kétnaponta 50-60 percet, és ne futógépen, hanem terepen.

Minél kevesebb húst eszel, annál szebb lesz a bőröd. Esetleg beiktathatsz egy néhány napos gyógyteás léböjtöt méregtelenítésként, a pattanások ellen.

2011. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A tereppel egyelőre annyi a problémám, hogy roncsolja a térdízületet igen erőteljesen, s nekem voltak problémáim a térdeimmel. A futópad pedig gondolom úgy van kialakítva, hogy ne legyen ilyenfajta hatása, vagy csak nagyon minimálisan. Hogyan fogjak bele a léböjtkúrába? Mi az egyáltalán? Igen kezdő vagyok ilyen étkezés téren, de szeretnék beletanulni.
2011. aug. 24. 22:55
 3/13 anonim ***** válasza:

1., A léböjtkúra csak kikészíti a szervezetedet, hagyd a fenébe!

2., Szálkásodni akarsz kb. 0 fehérjebevitellel??? A zöldség egészséges, ok, de egy 180 magas ember szerinted hány tonnával lakna jól??? Meg amúgy is... Egyél husit, túrót, halat, tojást, egyszóval FEHÉRJÉT este, mert abból lesz az izom, nem a zöldségben és gyümölcsben lévő ch-tól. Plusz fizikai munka mellé reggelire sok szénhidrát kéne, mert ha folyton zöldet eszel, elájulsz...

Ez így ebben a formában nem életmód, hanem koplaló diéta...

2011. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én azt vallom, hogy vissza a gyökerekhez. Ez azt jelenti az én nézőpontom szerint, hogy:


a mai ember túlságosan elkényelmesedett

az ételnek élünk, nem azért eszünk, hogy éljünk

minden készen elénk van téve, ahelyett, hogy harcolnánk érte, ez vezetett el odáig, hogy sok ember eltunyult


az ősember vadászott, halászott és gyűjtögetett

ez sosem jelentette azt, hogy a hét minden napján húst evett, vagyis tökéletesen megvolt zöldségekkel, gyümölcsökkel stb. (persze én ennék tésztaféléket, csak mértékkel)

ha az az ember túlélte a vadont, jó fizikuma volt és minimális hús mennyiséggel érte ezt el, akkor miért ne működhetne az én rendszerem?

2011. aug. 25. 15:34
 5/13 anonim ***** válasza:

hát, jól írsz, ez igaz. de 1-2 dolgot mondjuk javítanék, hogy megfogadod-e már a Te dolgod.


az ősembernek nem volt jó fizikuma, rövid ideig élt, és ez nem meglepő a rossz tápanyagellátásnak köszönhetően.

tehát, ha a gyökereket akarod követni, készülj zsíros testre, legfeljebb fejben leszel kemény, testileg max szívós de elegendő fehérje nélkül se izmos, se szálkás (itt egy kitétel, egy éhező is lehet szálkás, ha alacsony a testzsírértéke)

továbbá: növényevők, az emberhez mérten nem túl értelmes lények.. nem esznek húst, így teljesértékű fehérjéket.


hmm.. egy muslica, egy tehén és egy ember között a különbségek.. a muslica és a másik kettő között hatalmas nagy fejlettségi különbség van, ugye? oké.

a tehénnek már hasonló izomzata, hasonló idegrendszere van mint az embernek, mégis valami hihetetlen elmaradásban van intelligencia szempontjából. mi áll közelebb értelemben hozzánk? (nem, most nem a delfinre gondolok, bár az is húsevő természetesen) hanem pl. főemlősök. nem véletlen, hogy fejlett központi idegrendszerük van, és értelmesek. hiszen teljesértékű fehérjeellátással létre lehet ezt hozni. anélkül nem.


és az ember példája: valljuk be, növényevők sose' jutnának a Holdra.


célszerű, és egészséges az emberekre szabott étrend összetevőket, makronutriens-arányokat követni étkezéskor.

napi 5-6 étkezés, optimalizált energia, tápanyag és vitaminbevitel a sikeres edzéshez, erős szervezethez.

2011. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, ebből a nézőpontból természetesen egyetértek veled. Viszont, ha nekem nincs X ezer (vagy tízezer) forintom egy tökéletes étrendre, ami egy étrendszakértő által hitelesítve van, akkor hogyan csináljam meg magamnak ezt? Sajnos nem értek hozzá és időm sincs, hogy órákat erről olvassak. Rohan a világ, nekem pedig rengeteget kell tanulnom - más téren. :S
2011. aug. 25. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:

" Eddig úgy nézett ki az életmódom, hogy:


-mindenféle ételt, napszaktól függetlenül, szimpla kívánásra is (tehát ha nem voltam éhes, csak a szemem kívánta)"


Kérdezem, ha ezeket meg tudtad magadnak engedni, most akkor hogy is van ez???


Jó, tegyük fel, most kezdődtek az anyagi gondjaid. De nem mondta senki, hogy egész nap bélszínt egyél kaviárral!!! Szerintem a csirkehús annyira nem vészes, ahogy a kilós fagyasztott hal sem. Gondolom azért csak van otthon néhány tojás is. De ha ez drága, még a párizsi és a virsli is jobb ,mint a zöldség üresen, arra meg már tényleg nem lehet egy szavad se...

2011. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

az élet már csak ilyen.

ahogy leírtam a föntebbit, így belinkelhetek neked egy komplett étrendet is, azt már csak követni kell ahogy tudod.


éppen időszakonként nekem van/volt időm, hogy utánaolvasgassak olyannak, ami érdekel. csak mérsékelten, mert ha időm van nekem is megy az edzés, tanulás (szintén mást) úgyhogy nem könnyű. és én nekem sem fussa arra amit enni akarok, de bármikor szerezhetnék illegálisan több pénzt, bőven sokat. ezek után a saját döntésem, hogy úgy élek ahogy, később lesz jobb is. és ezzel nagyon sokan így vannak.


azért ha van időd, itt van némi olvasmány, ennyit megtehetsz, a többit úgyis korlátozza az idő, pénz erőforrás.. te tudod miből gazdálkodsz.

[link]

étrendek [link]

2011. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Nem az ételt nem tudom megvenni, hanem magát az étrendet, a tanácsokat. Nem tudok időt szakítani (és ha szakítok is, a 10.000 féle internetes adatból hogyan szűrjem ki a megfelelőt?) önképzésre. Mindenhol azt olvassa az ember, hogy ez nem jó, az nem jó, de az jó, de amaz jobb... Értetek engem? Nagyon köszönöm a válaszokat egyébként.
2011. aug. 25. 16:23
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként (már az állattartásból rájöhettetek) falun élek, tehát napi 10-12 tojás, januártól kecsketej, jó minőségű húsok a hentestől, szintén jó minőségű zöldségek, gyümölcsök a helyi árusoktól adottak. Kaviár + bélszín pedig meg sem fordult a fejemben, igazából rosszul vagyok azoktól, akik ilyeneket esznek naphosszat, szimplán sznobságból, miközben Békés megyében pl. hatalmas a munkanélküliség... Egy kicsit azért fájt az a hozzászólás, egy félreértésből nem értem, hogy miért kell rögtön offenzívát faragni.
2011. aug. 25. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!