Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kérnék általatok bevált jó...

Kérnék általatok bevált jó házilag készített paradicsomlé receptet, esetleg fűszerezett? Recept is jöhet Köszönöm. Holnap tennék el paradicsomot, mert ma annyit kaptam, hogy eltenni érdemes, de nem bírja sokáig, mert érettek.

Figyelt kérdés
Olyan recept érdekel, amit ki is próbáltatok és nagyon jó! :)
2011. aug. 29. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egészséges paradicsomot felteszem sok zellerlevéllel és paprikával főni. Szoktam erőset is csinálni.

Kb 1 óra után ezt átpaszírozom és sűrűbbre forralom Utánna üvegekbe töltöm és szárazdunsztba teszem.

2011. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tartósítószer milyen kell bele? Jó a szalicil?
2011. aug. 29. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Én szalicil-érzékeny vagyok, ezért nátriumbenzoátot használok.Egyébként jó a szalicil.Nagyon keveset szoktam beletenni, 7 liter léhez egy késhegynyit teszek.
2011. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit csináltok, hogy ne égjen le főzés közben? Ott álltok és kevergetitek folyton? Milyen lángon főzitek?
2011. aug. 31. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:
sajna ott kell állni és nagy fakanállal kevergetni, és óvakodni, hogy ránk ne fröcsögjön:))
2011. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi semmilyen tartósítószert nem használunk. A negyed darabokra vágott paradicsomot feltesszük főni nagy lángon(6.fokozat villanysütőn)olaj, víz minden nélkül. amikor már rotyog, akkor kell néha meg keverni, de nem szoktam ott állni fölötte soha, ha kellő levet eresztett, megfőtt, akkor picit várok, h ne legyen annyira forró, átpaszítozom a levet pedig üvegbe teszem, fóliával plusz az üveg tetejével fedem le. És nagyon finom
2011. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!