Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A hamburger, sajtburger és a...

A hamburger, sajtburger és a hotdog tényleg egésségtelen? Mi miatt?

Figyelt kérdés

Hiszen a hamburgerben van hús,saláta,paradicsom,hagyma,uborka vagyis zöldségek.A Sajtburgeren van hús sajt,paradicsom,uborka.A hotdog pedig egy virsli két kifli között.De,ha itthon virslit eszünk,mellé pedig kenyeret,kiflit vagy szömlét,arra nem mondják,hogy egézszégtelen.


Mi bennük az egészségtelen?


2011. aug. 30. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Manapság már minden egészségtelen :) Szerintem bátran meg lehet enni, ha nem esel túlzásba, és nem minden étkezéskor azt falod :D
2011. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a sok tartósítószer meg ízfokozó
2011. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

A nátrium glutamát.

[link]

2011. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja, mi van azokban a húsokban. A zsemle valószínűleg tartós. A saláta, paradicsom mennyisége minimális. A krumpli olajban sül, és jól meg is sózzák. És a rengeteg cukros üdítő.


Mindezzel nincs semmi baj, ha az ember hetente/havonta egyszer betéved. A gond az, ha valakinek ez a napi program, hogy "beülünk a mekibe", és máshol sem egészséges ételeket eszik, hanem csipszet, sütiket, kólát.

2011. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg otthon marhahúsból húspogácsát sütni a hambihoz! neten sok recept van! És ha te csinálod tuti nem lesz tele ízfokozóval meg tartósítószerrel. A zsömle meg legyen hozzá teljes kiörlésű.
2011. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lisztérzékeny vagyok, ezért minden ilyen ételt, ha eszem, otthon készítem el. Nagyon finom hamburgert lehet otthon is csinálni! Rendes fasírtpogácsából, salátából, majonézből stb. Bár lehet, hogy nem hasonlít a mekisre, nem tudom, mert azt még sose kóstoltam. Viszont én nagyon szeretem a házit is. Amúgy meg pont a lisztérzékenységből kifolyólag mindig el kell olvasnom az élelmiszerek összetevőit. Tudod te, kedves harmadik, hogy a boltban kapható élelmiszerek hány százalékában van nátrium-glutamát???? Kb. minden második csomagoláson szerepel, amit elolvasok....
2011. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom. Ez az amitől legtöbb esetben rád tör, hogy "huuu, de muszáj megennem egy sajtburgert". Nagyon könnyen rászokik az ember és a normál kaják ízét már nem is érzi rendesen.

Aztán meg jön az ibs meg az agytumor.


3.

2011. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ja azt mondják,hogy ne együk mert egészségtelen ennyi erővel semmit se együnk :)
2011. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
az előző vagyok csak akkor egészségtelen pl.ha csak azt eszel egész nap
2011. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 duduca válasza:

“A McDonald’s sült krumplija a helyi szabályozások eltérő volta miatt nem feltétlenül ugyanazokból az összetevőkből áll a világ különböző tájain... Az amerikai 14-gyel szemben itthon (és általában Európában) a sültkrumpli készítésénél összesen 4 összetevővel dolgozik az étteremlánc. A késztermék a burgonyán kívül nem hidrogénezett növényi olajok keverékét, dextrózt és stabilizátort tartalmaz. A fagyasztott burgonyát az étteremben nem hidrogénezett repce és napraforgóolajok keverékében sütjük ki. Sütés után sóval ízesítjük.”



[link]


Tudom hogy nem a sültkrumplit kérdezted, de ha csak a krumpliban van 4 összetevő, akkor mi van egy egész szendvicsben?

2015. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!