Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség, hogy egy süti...

Mi a különbség, hogy egy süti alaptésztájába kristálycukor, vagy porcukor kerüljön?

Figyelt kérdés

Barackos lepényt szeretnék és egyik recept szerint ez, másik szerint az. A kimérések is egész mások. Ajjj

Remélem tudtok segíteni.


2011. szept. 3. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. A porcukrot könnyebb elkeverni,de más jelentősége nincs.
2011. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint a kristálycukor a tésztát inkább lehúzza, nem lesz szép magas mivel nehezen olvad el. A porcukor pedig ebből a szemszögből jobb. A lepényekbe porcukrot szoktam használni.. :)
2011. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hagyd a folyadékban felolvadni a cukrot rendesen és akkor tök mindegy, milyen cukor
2011. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni elolvadni az butaság, inkább jól el kell keverni a kristálycukrot. Pl: amikor a tojáshoz adod a cukrot soha nem fog normálisan elolvadni meg a lényege pont azt hogy habosra kell elkeverni.. magyarán addig verjük amíg el nem olvad így habos és könnyebb tésztát kapunk! A porcukor alaptésztában javasoltabb!
2011. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat, segítséget.

No végülis porcuki hiányában megcsináltam kristállyal, de az ugyan el nem olvadt volna az 5 sárgája a 3O dkg cukorral. Nem is olvadt rendesen el, vagy csak nem volt türelmem elég sokáig kavarni ? Géppel csináltam, ez egy igen hosszú folyamat ha jól csinálom, csináltam volna ugye ?

Ó liszt is kellett bele csomó, de az már eldolgozhatatlan lett volna úgy tűnt, így kb felét tettem bele.

Amúgy a végeredmény ehető lett szerencsére, így nem ment el a kedvem a további próbálkozásoktól :-)

2011. szept. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!