Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek az olyan üdítőital...

Szerintetek az olyan üdítőitalok, amelyen azt írja, h.100% gyümölcstartalom, az igaz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igaznak kell lennie, de sok ilyen ital gyümölcskoncentrátumból készül. Egy ott dolgozótól hallottam, hogy a Mekiben higítással készítik a 100 százalékos gyümölcslét. Szóval - főleg az olcsóbbak - biztos nem úgy készülnek, hogy belefacsarják a dobozba az almát, narancsot.
2011. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
áááá gondold el mennyi gyüminek kellene teremni, hogy az valóban 100% legyen. Valamivel bizti hígítják. Illetve nincs mellette olyan sok mellék anyag. Meghát azért valamivel több gyümölcsöt is tartalmaz mint a többi.
2011. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 100%-os gyümölcslé is sürítményből készül (vagyis higítják), csak nem tartalmaz hozzáadott cukrot, és gondolom, kevesebb vizet raknak hozzá.


Vannak mostanában az úgynevezett "frissen préselt" gyömölcslevek, azok nem sürítményből készülnek. A Siónak van ilyen levei: alma, meggy és körte, 3 literes kiszerelésben, 1000-1500 Ft között van az ára. Az Aldiban a hűtőpultban van naracs és vérnarancs, a narancs 1 liter 450 Ft körül van, a vérnarancs 600. A Tescoban láttam más márkából almát. Ezek nagyon finomak.

2011. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak. Tescoban, auchanban ha a zöldséges pult környékén a hűtő körül nézelődsz ott vannak közel 100 %-os italok. Na de azoknak az ára is iszonyat illetve hűtik őket valamiért. Szavatosságuk néhány nap. Vajon miért? Ha otthon kifacsarsz egy narancsot se tudod hónapokig tárolni.
2011. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor hiszem el, ha előttem facsarja ki. Vannak ilyen helyek a bevásárlóközpontokban.
2011. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó, de akkor miért nem vacsarod ki te, otthon?

---

Egyébként nem mindet kell hűteni, pl. az aldisat igen, és kb. 1 hétig tartható el. A Siót nem kell hűteni, de úgy finomabb azért.

A héten van az Aldiban szőlő akció, azt sem kell hűteni, piros és fehér szőlő, 1 l 400 Ft belőle. Felbontás után hűteni kell és 2 nap alatt elfogyasztani. (Nálunk 1 nap alatt elfogyott... :))

---

Ez a narancs:

[link]


Ez a szőlő:

[link]


Ez a Sió:

[link]

2011. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

évekig gyártottunk üdítőket. az üdítő két komponensből áll,20 %-gyömölcstartalom, 80 % csapvíz.

a 20 százalék gyümölcstartalom lehet 100 %-ban gyümölcsből,50 %-ban, 25, illetve 12 %-ban. a 100 százalék alattiban a többi összetevő cukor és aroma.

tehát, ha valamire az van írva, hogy 100 gyümölcs, az is

20+80 arányban van. a többi pedig ez alatt.

-autentikus nővér-

2011. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lényegében nekem mindegy, hogy koncentrátum, vagy sem, az árkülönbség annak tudható be, hogy ha nem koncentrátum, az több helyet foglal, a szállítás is drágább akkor, stb, stb.

Hát ha csak 80%-ra hígítják, nekem úgy is jó, ha finom. Ha nem, akkor meg lehet akárháby %-os. :D

2011. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!