Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Káros-e a Coca-cola és az...

Káros-e a Coca-cola és az amúgy szénsavas üdítőitalok, ha már próbálkozunk?

Figyelt kérdés
És ihatok-e majd hébe-hóba Coca-colát ha nagyon megkívánom, ha már terhes vagyok vagyis leszek? Vagy nagyon káros? Mert azt tudom, hogy nem egészséges ital, de nagy kedvencem :(
2007. nov. 10. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

hát a szénsavas üditők mindig károsak,ha nem.teli van nyomva tartósítószerrel ami nem a legegészségesebb,ha sikerül a baba semmiféleképp ne igál,de ha iszol is mert néha megkívánod igyál,de akkor ne lightot,mert abba aszpartám van ami erősen rák keltő anyag.de hidd el én kóla függő voltam és mióta terhes vagyok azóta hánynom kell a kólától,és nem birom lenyelni.de ha mindenképp szénsavasat akarsz inni,jól nézz utána,nehogy aszpartámot tartalmazzon.

találtam egy honlapot,amin rajta van egy érdekes cikk az aszpartámról,de ha beirod a google-be azt,hogy aszpartám kifog adni az aszpartámról mindent.

www.geocities.com oldalt találtam,de nézz utána,és mégegyszer hangsúlyozom light kólát ne,és fantát se. sok sikert és sok boldogságot.

2007. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
en is fuggo vagyok,a terhesseg alatt vegig ittam es miutan megszultem es rendbe raktak ra fel orara mar cocaztam bigmaccel,szoptattam es azt mondtak hogy soka koffein benn nem jo a babanak,ezert kof.mentest ittam alszik mint abund es semmi baja,most 8 honapos.annyi mident mondanak h nem szabad,de azt is mondjak ha megkivansz vmit es nem eszed iszod meg foltot hagya baban.na az enyemen semmi folt nincs es jolereztem magam en is o is.ha akarsz igyal nyugodtan.
2007. nov. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
25%

A cukros-szénsavas üdítők mindenki számára károsak, jóérzésű ember a gyerekének sem vesz ilyet, nemhogy terhesen. És mivan ha a cigit kívánod meg ? vagy a heroint? Ennyi erővel.

Arról nem beszélve, hogy a kismamák nagyon el tudnak ám hízni kocakólabigmekk nélkül is (kíváncsi lennék az előző válaszoló elégedett -e az alakjával).

2007. nov. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Őszintén szólva,gyerekkoromben én is sok ilyet ittam,aztán valah nem kellett.Nem is ittam évek óta.Nyáron meleg volt és osztogattak kólát valamelyik kereszteződésben.Megittam.Rég voltam olyan rosszul,mint akkor.(A gyomrom baromi érzékeny,és ha mindenféle porkajától és agyontartósított szartól több órás rosszullét jön.)Ennyit arról,h mi van benne.Amúgy roncsolja a fogakat,és mivel most baba majd minden kálciumot kieszik a szervezetedből a fogaid is romlásnak indulhatnak,a kóla ezen csak rontani fog.

Szerintem,ha egy pohárral megiszol hetente nagyjából annyira ártalmas,mint egy pohár sör,vagy bor.De tapasztalatból mondom,h a szervezeted tudni fogja mi kell neki.(Momentán baba előtt nagy sörivó voltam,és most a kedvenc barna sörömre sem bírok ránézni.)Baba alatt is mindent szabad,csak mértékkel!

Próbálj átszokni a 100%os gyümölcslevekre.

2007. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
89%
a bigmaces valaszolo vagyok,es igen elegedett vagyok 9 kilot hiztam a terhessegem alatt csak a hasam es a mellem nott,4 kilos gyereket szultem meg,amikor hazamentem a korhazbol 2 kiloval voltam tobb,tornazom uszom nincs narancsborom es jelenleg 2 kiloval vagyok kevesebb mint teherbe eses elott.mert amellett hogy megkivantam es megettem es meg is ittam vilag eletemben tornaztam es sportoltam.egy darab terhessegi csikom nincs,9263 91 es mereteim vannak es 176 cm magas vagyok,60 kilommal pedig meg a bmi index szerint sem vagyok se tulsulyos se semmi.marciusban szultem juniusban pedig bikiniben mentem a tengerre.a fiam 8 honapos 10 kilo es 80 cm.magasabb mint az atlag penteken lett merve a gyerekorvosnal ja es egeszseges jol fejlodik.az hogy te kedves belem koto kover vagy vagy nem vagy elegedett az alakoddal az a te bajod,rolam senki nem mondja meg h szultem ja es megint terhes vagyok.8 hete.meg most is edzem,es baromi jol erzem magam.nem mindienki hizik el es nem kell a terhessegre fogni,mert ha eszm is de mozgok,nem ugy mint egyesek.de legyen igazad,es a valaszolo igyon vizet bar az kloros,es egyen olyant ami nem karos az egeszsefre(nem tudok olyanrol,de mindegy) mert a zoldseg es agyumolcs is szennyezett talajbol valo,es ne menj ki a hazbol mert ha masok cigiznek az art,es a kocsik okozta szmog is art.evtizedekkel ezelott nem torodtek ilyenekkel es nem vegeztek ennyi vizsgalatot,megis megszultek es felnottek a gyerekek.ja es ne is mozogj es ne is dolgozz mert hatha az is art.en csak azt mondtam h en mit csinaltam es nem lett bajunk,mindenki a maga belatasa szerint el es cselekszik.de ha valamit megkivanok azt megeszem es megiszom.nem hallottam olyat h attol lett volna down koros vagy egyeb beteg a baba vagy ettol vetelt volna el valaki.en a sajat tapasztalatom irtam le,es nem mondtam hogy mindenkinek kotelezo igy elni.
2007. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan ihatsz, ha kívánod. Én még olyat nem hallottam, hogy valakinek azért született volna beteg babája, mert Colat ivott. Akkor már rég perelnék a Coca-Colat.

De persze a legjobb az lenne, ha szénsavmentes ásványvizet illetve friss gyümölcs, zöldségleveket innál. De azért napi pár pohár Colatól nem fog összedőlni a világ.

2007. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit elgondolkodtató ez a kérdés. Régen míg anyáink nagyanyáink minden reggel szalonnát ettek hagymával, meg kolbásszal, kenyérrel,és pálinkával öblítették le, addig mi nem merünk semmi olyat lenyelni terhesség alatt a mi káros lehetne. Pedig akkor sem született több beteg baba, mint most.Sőt! Lehet hogy kevesebb volt!!! Pedig akkoriban az egészséges táplálkozás nem volt trendi. Szerintem amit meg kívánsz, nyugodtan megeheted. Csak a mértéket kell tudni!
2007. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Igen, káros, de a Pepsi nem :D :D

Na de komolyan, a próbálkozást nem befolyásolja. Amikor én teherbe estem, még dohányoztam, mert nem is igazán akartuk hogy baba legyen (nem mintha megbántuk volna, mert nagyon örültünk neki, amikor kiderült). Szóval a teherbeesést az ilyen dolgok nem befolyásolják szerintem. Terhesen meg szerintem ihatsz kólát, ha kívánod, csak mértékkel. Én pl. a csipsszel voltam így, minden nap képes lettem volna enni, de eldöntöttem, hogy egy héten csak egyszer fogok. Arra is azt mondták, hogy borzalmasan felelőtlen vagyok, meg hogy veszélyeztetem a baba egészségét, de azért nem kell minden hülyeséget elhinni. Amúgy gyönyörű egészséges kisbabám született két hete.

2007. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!