Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért izetlenek a gyümölcsök?

Miért izetlenek a gyümölcsök?

Figyelt kérdés

A nyár folyamán szinte minden gyümölcsöt megkostoltam,most példäul gyünyörü ringlot vettem,és teljesen izetlen ! Nem az a baj ,hogy nem édes,de semmi ize sincs !!régebben mindennek egyedi ,rá jellemzö ize volt,most,ha csukott szemmel enném,nem tudnäm megkülönböztetni az öszibarackot,a ringlotol !

MIÈRT ?? köszi a válaszokat !


2011. szept. 5. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert többségüket külföldről hozzák, hetekkel azelőtt leszedik, hogy megérne.
2011. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszer mellékhatása is lehet.
2011. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
talán amiatt, mert gyors érési ideje van a gyümölcsöknek is.. nem mellesleg az idei tavasz nagyon száraz volt, ami érzékenyen érinthette egyes gyümölcsfajokat a növekedési szakaszában. mint ahogy a bor sincs egyforma, számítanak az évjáratok is.
2011. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ehhhh...szóljál tesó, ha kő gyümölcs, adok én a kertből olyan finomat, hogy csak na. A szar multis teszkós spáros gyümölcsnek csak a neve gyümölcs, azok még napfényt se láttak, mit vársz az ízétől?
2011. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma már alig van jó gyümölcsöt termő fa,mert annyira nemesítették őket.
2011. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a bolti zöldségeken is ezt érzem, ritka a kivétel. Az otthon termesztett gyümölcsök és zöldségek íze teljesen más, ebben az évben is megvolt az ízük. Attól, hogy esetleg kisebb valami, még lehetne finom :)


Szerintem azért van, mert próbálják minél előbb érlelni a gyümölcsöket, sokszor már éretlenül leszedik. Olyankor az otthoni gyümölcsnek sincs jó íze, hiába érik be utána. Nem ugyanaz.

2011. szept. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!