Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ízű a parmezán sajt?...

Milyen ízű a parmezán sajt? Mihez lehetne hasonlítani? Olyan sajtíze van, mint a többinek? Szeretitek?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés, tudjátok, van a "lábszagsajt". Ugye, ez nem az? Mi a neve annak a sajtnak, aminek orrfacsaró lábszagszaga van?
2011. szept. 8. 07:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

ne úgy képzeld el, mint egy trappistát, ez tényleg kemény sajt :D szendvicsre nem igazán való...ahhoz meg kicsit drága, hogy odaadd a macskának...nagyon keveset vegyél először, aztán meglátod...

ilyen kemény :D

[link]

2011. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

egyszerűen érett sajt íze van, és nem láb vagy p.ci szagú.

kevés kell belőle az a lényeg. lehet kapni reszelve is 5 dekás dobozkában, amiből az ételre szórsz. persze az sem olcsó sőt...

de annyira fog ízleni, hogy ki nem fogod dobni az biztos.

az ízlés meg nem vitatéma, ami Neked mennyei, másnak undortkeltő...

gondolj a pacalra, hogy megosztja az embereket:)))

2011. szept. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%
A sajtok királynője, egyszerűen isteni!!! Olasz ételeknél biztosan találkoztál már vele, tésztákra, levesekbe teszik tálaláskor. Aromás, karakteres, nagyon finom kemény sajt.
2011. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Ma fogom megvenni a sajtot! :)


Köszi a válaszokat!


Amúgy nem sajnálnám egy kóbor kutyától, macskától egyáltalán, akármennyibe is került.

2011. szept. 10. 08:03
 15/26 anonim ***** válasza:

Ha csak meg szeretnéd kóstolni, akkor egy pizzériában rendelj olyan ételt, amin van ilyen sajt. Ha nem válik be, akkor nem veszel ilyan sajtot, ha meg igen, akkor nosza.

Amúgy ha nem izlik, az étel tetejéről még leszedheted, és a kaját is meg tudod enni.


Üdv!


ui: amúgy egy étel ízét leírni eléggé nehéz, hisz izlések és pofonok eltérőek. Hogy magyaráznád el mondjuk az oregánó vagy a joghurt ízét olyannak, aki még nem evett?

2011. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Végülis csak ma vettem meg a sajtot, egy 50 grammos reszelt változatot.

Talán az is a baj, hogy én eleve nem rajongok a sajtokért, így nekem ez sem finom.

Étel tetején még biztos elmenne, de nem jön be csak úgy magában.

Ha nem is hányás íze, de tényleg van egyfajta savanykás íze, ahogy írta az egyik válaszadó. Tulajdonképpen érezni rajta a tejsavót, vagy hogy magyarázzam.

Igen, lehet, hogy ettem már ilyet étel, netán pizza tetején, nem tudom, de mintha rémlene ez a sajtíz, van egy kesernyés utóíze.

Semmi extra, se jobb, se rosszabb a többinél, bár én aztán nem vagyok sajtszakértő. :D

Nem tudom, mit fogok vele csinálni, nem nagyon fogy...

Talán almával megeszem, hátha elnyomja az ízét.


Az egyetlen sajt, amit úgy ahogy finomnak találok az a parenyica, most már tudom.

Kösz a válaszokat! :)

2011. szept. 15. 22:59
 17/26 anonim válasza:
Én Szlovéniából hoztam eredeti, alpesit. Kemény, mint a cipőtalp, nehéz reszelni, de pl. nagyon kevés is elég belőle a jellegzetes ízhez, én falusi lány vagyok, nem zavar ez a "tehén-illat":). Sőt, nekem ez az igazi sajt.Nagyon finom még bundáskenyérre reszelve és tipp csepegtett citrom még a kenyérre, hát mennyei csemege:)Lábszaga szerintem nincs, inkább olyan jellegzetes erős. De nem is szagolgatni akarom, hanem enni:)
2012. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Aztán képzeljétek nem bírtam megenni, egyre csak rosszabb lett, minden egyes falat után. Majdnem felfordult a gyomrom tőle, komolyan. Olyan rossz volt a szájízem utána, hogy már attól majdnem hányingert kaptam. :D

Szóval kidobtam. De csak pár deka volt.

2012. jan. 12. 12:45
 19/26 A kérdező kommentje:
Olyan poshadt szaga volt.
2012. jan. 12. 12:46
 20/26 anonim válasza:
Jól megy ám egyeseknek, ilyen drága sajtot kidobni, mikor mások éheznek:) Ejnye-bejnye
2012. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!