Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Élelmiszerboltban (akár...

Yuda kérdése:

Élelmiszerboltban (akár tescoban is lehet) dolgozó pénztáros tudna erre válaszolni?

Figyelt kérdés
Vásárolni voltam és rákérdeztem: -étkezési utalványt nem tudná pénzre beváltani? és mondta: -nem, mert hiánya lenne. Ezt nem értem igazán, de azt sem értem, miért nem váltják, válthatják be eleve, hiszen laikusként úgy gondolnám, mindegy lenne neki, hiszen pénzénél van. Sem nem lesz többje elszámolásnál, sem kevesebbje- de nyílván van valami amit nem tudok és az érdekel mi lehet az?!
2011. szept. 9. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Étkezési utalványt úgy használják fel a boltban, hogy visszaküldik az utalványt kiadó cégnek a bolt pecsétjével. Nah és akkor jön vissza nekik a pénz. Tehát addig neki értéktelen.
2011. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisboltban dolgoztam,ahol fogadtunk el ajándékutalványt-ez esetben ugyan az mint az érkezési utalvány. És így három féle képpen fizethetsz:Bankkártyával, utalvánnyal és pénzzel. Mindet más gombbal kell bevinni a gébpe. Tehát az esti zárásnál három összeggel kell külön elszámolni.
2011. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam világos, de abszolut nem arra válaszoltál.

Úgy tudom, nap végén, vagy leszámoláskor elszámolnak a pénztárgép szerint. Úgy gondolnám, teljesen mindegy mi a készpénz, utalvány arány.

Ezért nem értem, miért nem teszik meg, ha pl. én megkérem, váltson át nekem készpénzre pár ezer ft-ot. Miért lenne hiánya? Ma jártam így, és nem értem, de valami logikája csak lehet, mert hallani sem hallottam ilyenről- valamiért ettől elzárkóznak.

Levásárlás az oké, de nem váltják be pénzre. Miért nem?

2011. szept. 9. 20:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott volt a válasz, azért mert addig neki értéktelen dolog. Azért szabad csak elfogadnia, mert elfogadják, lepecsételik, aláírják, elküldik a cégnek, és ők fizetnek. Ha ezért adnának egy ezrest, akkor a semmiért adna egy ezrest és hiánya lenni.
2011. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Kb. olyan mint a bérlet, amint megveszed tudsz vele utazni, ér valamit, de ha jön az ellenőr és csak a bérlet árát lengeted előtte, akkor nem érsz vele semmit.
2011. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek írtam amit írtam lőzőleg.


20.36-os!-Megértettem végre-köszönöm!

Tehát a lényege, azért nem váltja át, mert a gépben záráskor benn van a 3 féle összeg, mivel fizettek és így egyikben több lenne, másikban kevesebb a gép adatához képest-értem már-hiába egyezne a végösszeg, de a részösszegek nem.

Köszi!

2011. szept. 9. 20:46
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
De arra válaszoltam -.-. Látom a kicsi agyad nem tudja felfogni!
2011. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

75%-os. Ne haragudj, megismétlem és tényleg nem bántásból: Nem a kérdésemre válaszoltál a többi hozzászólásodat pedig még meg sem értettem mit akarsz velük. Egyre ködösebb amire próbálsz utalni.

Ismétlem nem bántásból írtam, de valami nálad félrement megértésileg.

2011. szept. 9. 20:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megismétlem: a kérdésedre válaszoltam!!!

Most képzeld el beváltanák neked pénznek, akkor az mínuszba megy neki pénztárban, mivel ott van egy utalvány, aminek MÉG nincs értéke. Ezért vásárolhatod csak le. Akkor lesz értéke, ha visszaküldik a kiadó cégnek és ők elküldik érte a pénzt

2011. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Látom átmentél brutálba, pedig nem is ismersz- lehet akkor máshogy alakult volna a beszélgetés- na én lépek,témát zárom, provokációra nem reagálok. :D

Ha úgy gondolod vegyél hideg fürdőt, vagy nézz egy filmet, amit akarsz, csillapodj -relax! :D

2011. szept. 9. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!