Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet Budapesten nem...

Hol lehet Budapesten nem hamis mézet kapni?

Figyelt kérdés

A Vidékfejlesztési Minisztérium honlapján közzétett információ szerint lényegében minden üzletben árult méz vagy hamis (cukrozott) vagy hormonokkal, vegyszerekkel erősen szennyezett, vagy mindkettő. (Kicsit nehezen kezelhető a linkelt oldal, de azért ki lehet silabizálni.) És a személyes tapasztalatom is ezt támasztja alá. Sokáig külföldön éltem, és most települtem haza. Az itteni "méz" egy semleges ízű cukor, a kinti mézeknek éreztem az édesen kívül egy másfajta ízét is. Esetleg tud valaki arról, hogy van valahol nem hamis méz is?


[link]


2011. szept. 10. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a világ már megszűnt, amit a táblázat tartalmaz. A termelő nem meri sem vegyszerezni a mézet, sem cukrozni, mert a felvásárlás csak mintavétel után történik meg. ha kiderül a méhészről, hogy nem stimmel a méze, az rossz hírét kelti. Lehet, hogy többet nem is vásárol tőle a felvásárló. Nemhogy 88 mikrogramm szermaradvány nem lehet a mézben, de 1 mikrogramm sem. ha mégis van benne valami nem odavaló, akkor azt a palackozó teszi bele. Szóval a legbiztosabb, ha a termelőtől veszed, pl piacon. Olcsóbb is, mint boltban. (itt vidéken én 1300-ért adom az akácot háztól.)

-egy méhész-

2011. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig közvetlenül a termelőtől veszem. Piacon vagy "útszélén". Nekem eddig még nem volt bajom az így vásárolt mézekkel. Mindig finom és nem csak "cukorízű". Utoljára például erdei szeder mézet vettem, hmmmm nagyon fincsi.

Szóval az a tuti, ha nem bevásárlóközpontban veszed, hanem piacon.

2011. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 homo ludensz ***** válasza:
100%
Mi is a piacon vesszük általában ugyanattól a termelőtől és rajta van egy cimke hogy kittől mitől származik és hol lakik a termelő,milyen mézről van szó stb. Az embert meg lehet találni a piacon később is,gondolom neki is számít a vevőköre ami az évek során alakul ki.A nagyáruházak polcain található mézek között van olyan aminek a származása,összetétele bizonytalan hiába ellenőrzik.A nagyáruházlánc vígan kifizeti azt a büntetést amivel néha sújtják.
2011. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát én a termelőkben sem bízom, de majd ha lesz időm megnézem egy piacon, csak az a baj, hogy nem tudok 5 helyre menni, mikor bevásárolok.
2011. szept. 10. 19:19
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
100%
A termelőkben sem bízol? Veszel egy kis mennyiséget s ha nem finom tovább lépsz. Most is vannak olyan ismerőseim akik személyautóval 30 km.-t is elmennek tejért hetente 2x mert az olyan amilyent elképzeltek.Ha leromlik akkor két háznyira bemennek a boltba,de érdeke a termelőnek hogy ha van vevőköre azt megtartsa. Az áruházláncnak kétséges hiszen sok beszállító,alvállalkozója van és ezer féle árúja.
2011. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok 500 helyre futkosni, meg 30 km-re mézért, tejért, kenyérért, joghurtért, húsért, tojásért, zöldségért stb. Ez nekem nem megoldás. Más országokban miért tudtam egy helyen, jó minőségben megvenni mindent?
2011. szept. 11. 21:44
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
21.44 sajnos nálunk már az a világ elmúlt hogy a vásárban egymás tenyerébe csapott vevő s eladó és mind ketten elégedetten távoztak. Most körbe járod a piacot és egyforma az áru az ár is hiszen egy helyről hozzák a Nagyvásártelepről. Türelem és szorgalom kell mire találsz egy őstermelőt aki előző este szedte le a gyümölcsöt a fájáról és azt árulja. Nálunk nem alakult ki ebben sem kutúra,itt arra megy ki a dolog hogy gyorsan és nagy haszonnal tevékenykedni.
2011. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!