Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mindegyik gyógyteába kell étolaj?

Mindegyik gyógyteába kell étolaj?

Figyelt kérdés

vagy csak a zsíban oldodó hatóanyagúakba?

olivaolaj nem jó?


2011. szept. 12. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de én erről még nem hallottam. Kamillát, cickafarkat, mentát, csipkét, zsályát, csalánt, citromfüvet szoktam inni, de ezekhez nem szoktam olajat önteni.

Mivel a növények alapvetően nem tartalmaznak zsírt, nincs is bennük zsírban oldódó vitamin. Akkor meg minek az olaj?! Ha hülyeséget írtam bocs, de én így gondolm.

2011. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy erre gondoltál?

Kenőcs és olaj készítése [szerkesztés]


(unguentum)


Kenőcs készítésekor a gyógyfüveket apróra vágjuk, forró disznózsírban állandó keverés mellett 1-2 percig sütjük, majd lefedve egy éjszakán át hűlni hagyjuk. Másnap ismét felmelegítjük, leszűrjük, és tégelyekbe rakva hideg helyre tesszük.

Olaj készítéséhez egy jól zárható üvegbe tesszük a felaprított gyógynövényeket, de nem tömjük keményre. Hidegen sajtolt olívaolajjal feltöltjük az üveget úgy, hogy az olaj befedje a növényeket. Két hétig napsütéses helyen vagy kályha közelében tartjuk. Ez után leszűrjük, kipréseljük, és jól zárható üvegekbe töltjük. Így hosszabb időn keresztül eltartható, felhasználható.

[link]

2011. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

o.O

A gyógyteákba nem kell étolaj!

2011. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell bele étolaj, ha fogyasztás céljából főzöd.
2011. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyikbe se kell
2011. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell bele olaj!

Vannak zsírban oldódó vitaminok, de ne a teát olajozd meg, hanem mondjuk egyél mellé egy kis vajas kenyeret, és kész.

2012. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az viszont nem igaz, hogy a növényekben nincsenek zsírban oldódó vitaminok. Az A, D, E, K vitamin zsírban oldódó.
2012. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jah, és a napraforgóolaj, kukoricaolaj stb. mi? Vagy a kukorica nem növény? Vannak növényi eredetű zsírok/olajok.
2012. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!