Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet valahol nyers, sózatlan...

Lehet valahol nyers, sózatlan szalonnát kapni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a nyers sózatlan szalonnát zsírszalonnának hívjuk, és minden hentesáru boltban lehet kapni
2011. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

császárszalonnát szeletelve pl a lidl-ben


amúgy hentesnél nyilvánvalóan

2011. szept. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 doboszoli ***** válasza:
100%
Milyen célra szeretnéd?
2011. szept. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igen , más a kisütni való zsírszalonna, és más, ha abált szalonnát akar valaki készíteni, de só és fokhagyma nélkül azt nem tudom elképzelni.

anyukámék szoktam hozni az alföldről fehér nyers szalonnát, de az is sóban van tartósítva.

2011. szept. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Érdemes lenne válaszolnod doboszoli kérdésére, mert eddigi válaszaiból úgy vettem észre, hogy ez az ő asztala! Tuti, jó tanácsot fog adni.

Bocs az off-ért.

2011. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom télen pl. madarakat is sózatlan zsírszalonnával szoktak etetni. Csak azt nem értem, hogy pl. amikor tepertőt készítenek + zsírt sütnek ki, akkor a zsírszalonna mellé nem szoktak sót rakni, a tepertő mégis sós. Vagy rosszul tudom és szoktak sózni? Vagy azt sózott szalonnából csinálják?
2011. szept. 15. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:

nem sózott zsírszalonnából sütik a tepertőt. csak annak értezni, de én pl mindig megsózom.

a madaraknak sem jó a sózott szalonna.

2011. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, a sót tényleg utólag rakják az étkezési tepertőhöz.
2011. szept. 15. 21:37
 9/9 doboszoli ***** válasza:
100%

A madaraknak hájat vegyél, ami nem más,mint hasűri zsír.

Szobahőfokon gombóccá gyúrható, így a hidegben ki lehet akasztani a madárkáknak. Olcsó, szeretik a madarak.

A tepertő sütésről a napokban írtam.

2011. szept. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!