Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 5 hónapos a kislányom, eddig...

5 hónapos a kislányom, eddig csak anyatejet kapott. Mikor kezdjem a hozzátáplálást? Mivel érdemes elkezdeni? Éjjel még 1x eszik, lehet ez is megváltozik, ha eszik már mást is?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Még várj egy hónapot, és akkor kezd, mondjuk friss almalével, majd reszelt almával. Egy-egy új ételt kb. 1 hétig adjál neki, utána kaphatja a következőt.
2009. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha el akarod kezdeni, akkor nyugodtan, semmi baja nem lesz. Amúgy akkor szokták korábban kezdeni a hozzátápit, ha nem hízik megfelelően az anyatejtől. Onnan tudod majd, hogy érett-e az emésztése más ételre is, hogy a kakiban hogyan látod viszont. Ha hasonló formában jön ki, mint ahogy bement, akkor azt egyelőre hagyd, majd próbáld később adni neki.

Ahogy az előző írta, kipréselt, leszűrt almalevet adj neki először pár napig. Utána üvegreszelőn lereszelt almát. Utána alma-őszibarack, őszibarack-banán, sárgabarack-banán, ha ezeket már eszi, kezdheted a főzelékfélékkel. Először alma-krumpli, sütőtök, sütőtök krumpli, répa-krumpli, cékla-krumpli. Mindent min.2-3 napig, hogy lásd hogy reagál rá.

Csodát ne várj amúgy a hozzátáplálástól az éjjeli ébredéssel kapcsolatban. Ez egy hosszú folyamat, mire egy teljes étkezést is kiváltasz, nemhogy többet. Mi 1 hónapja kezdtük, de most jön megint a foga, és van hogy a szokásos 1 helyett 3x is felébred. Úgyhogy kitartás.

2009. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Már nyugodtan adhatsz neki krumplit, répát a vasárnapi levesből. 3 hónaposan már azt ettük, nincs is annál jobb.
2009. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Na, 3., elszégyellhetnéd magad. Dehát nem is érted ugye, hogy miért?
2009. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Addig tápláld anyatejjel amíg tudod. Mi anyatejesek vagunk pedig a lányunk már 6 hónapos. És nem nagyon tervezzük a földi táplálékok bevezetését, míg nem kéri. Persze kóstoltatgatni lehet a zöldség pürét meg a gyümölcsöket.


Szóval szoptasd ami van tejed. Az a gyereknek a legjobb és legideálisabb.

2009. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Akkor nem vagyok egyedül az éjszakai felkeléssel. A te kisbabád mennyi idős?
2009. ápr. 23. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ha tőlem kérdezted, az én babám 7,5 hónapos.

2009. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Én azt gondolom, hogy egy már majdnem fél éves gyereknek, nem elég az anyatej. Persze ha van bőven teje az illetőnek, akkor szép hogy azt kap a baba, hisz annál egészségesebb táplálék nincs, de azért már a hozzátáplálást el lehet kezdeni 3-4 hós korban.
2009. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
valószínű jövő héten elkezdem pl :almalével. Kiváncsi vagyok a milyen pofit fog vágni az első korty után:)))
2009. ápr. 24. 09:52
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodtan adhatsz neki almalét, még akkor is ha anyatejet eszik. Sőt 3-4 hét múlva már megreszelheted az almát és 1 db háztartási kekszet reszelj bele,ami kicsit felszívja a bő levet. Aztán jöhet a többi,sárgarépa almával vegyesen. És a húslevesből is a zöldségek akár turmixolva, vagy csak villával szétnyomva.Négy gyereket neveltem és soha semmi bajuk nem volt, mai napig,pedig már felnőttek.:)
2009. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!