Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Másnak is beleszól az anyja a...

Másnak is beleszól az anyja a főzésbe? Megváltozik ez valaha?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok, még a szüleimmel élek, mert nincs elég pénzem elköltözni, tudok főzni, és mindig mindenkinek ízlik, de amikor elkezdek főzni, anyukám folyton beleszól, meg mondogatja, hogy én nem tudok főzni, nagyon zavar, nem kérem ki a tanácsát, már saját receptjeim is vannak. Ő nem nagyon tér el a szüleinél megszokott főzési technikáktól, alig van itthon só, bors, paprika kivételével más fűszerünk.
2010. márc. 20. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg,mondd,hogy legközelebb úgy csinálod,de most ezt ki szeretnéd próbálni ,és csináld,ahogy akarod:-))
2010. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem megoldás, mert általában fogalma sincs, hogy mit főzök, azt hiszi, moslék lesz, és megy majd a kukába. Aztán mindig az van, hogy mikor megkóstolja, akkor kéri a receptet. Nagyon zavar, hogy nem bízik a képességeimben.
2010. márc. 20. 13:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére anyu nem szól bele semmibe, nekem a nagyim és keresztanyám ilyenek. Én azt csináltam, hogy megmondtam nekik figyelj nem te veszed az alapanyagokat hozzá, azt se tudod mire való ez meg ez a fűszer és ki lehet menni a konyhából ha valami nem tetszik. Megsértődtek, csináltak ők is kaját a társaságnak, de azt csak megkóstolták, de az enyém teljesen elfogyott :D. Szóval azt mondom, 1x mond meg neki keményen a dolgokat. (gondolom az alapanyagokat te veszed) Akkor ne szóljon már bele hogy mit csinálsz vele, és főzd le anyukádat.
2010. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem időnként kérdezz tőle főzéssel kapcsolatos dolgokat,készíts neki olyat ami szeret.A békesség a fontos.A költözés nem megoldás csak nehezíti az életed,próbáld meg másképpen megközelíteni a dolgot.Az én lányom amikor elköltözött kisírtam a lelkem,de aztán visszajött megnyugodva.Ha eljön az ideje te is elfogsz menni,de addig is-anya csak egy van.ZS
2010. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ebben kezd az anyjára (nagymamára) hasonlítani, ha kérdezem, vagy azt csinálja, hogy megcsinálja ő, vagy azt, hogy elhadarja, és ha visszakérdezek, akkor lehülyéz. Ezért egy ideje nem kérem ki a tanácsát főzésben, de mint írtam, mindig kéri tőlem a receptet, mert ízlik neki. A nagymamával nem vagyunk jóban, ő még rosszabb, mert mindenbe és mindenkibe beleköt, csak abba nem, aki nincs ott, anyu se szereti, hogy ilyen, de nem veszi észre, hogy egyre jobban hasonlít rá.
2010. márc. 20. 13:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ez úgytűnik beszélgetős megoldás lessz,nem lehet kikerülni.Dolgozd ki a sratégiát,ha megtalálod a hangot vele biztosan sikerül,türelem,ZS
2010. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azt hiszem,nem hajlandó tudomásul venni,hogy felnőttél
2010. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 igabcsy ***** válasza:

Szerintem amikor beszól, hogy nem tudsz főzni, akkor kedvesen csak annyit mondj neki, hogy: "Anyuuuu.... majd akkor kritizáld meg, ha elkészült, megkóstoltad és nem ízlik."

És ha megint elkezni, akkor megint csak ennyit mondj.

Veszekedni nem érdemes, mert ha ingerülten válaszolsz, akkor az csak vitát szül.

Szerintem erre a mondatra nem lehet mivel visszavágni, és csendben marad. Ha tényleg ízlik neki amit főzöl, akkor egy idő után leszokik a macerálásról.

Szóval a mottó: "Csak kóstolás után lehet kritizálni vagy dícsérni!"

2010. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Évek óta főzök, nem most kezdtem, és mindig így viselkedik, szóval láthatja, hogy jó, és mégse változik.
2010. márc. 20. 17:38
 10/11 igabcsy ***** válasza:

17:34 vagyok.

Még az jutott eszembe lehet, hogy féltékeny arra, hogy Te jobban főzöl mint Ő. Félti a konyhában a pozicióját, és ezzel akarja leplezni.

Csúnya dolog ez egy anyától, de ha ez évek óta így megy, akkor ne táplálj hiú reményeket, hogy megváltozik.


Most elmesélek Neked valamit:

Nagymamám (Isten nyugosztalja), disznóvágáskor állandóan veszekedett az anyukámmal. Lévén nálunk az volt a szokás, hogy dinsztelt májat is kellett készíteni. Nagymamám falun lakott, így a jó öreg sparhelt volt a főzés eszköze. Nos a máj készítésekor az anyukám 15 perc után lehúzta a lábost a tűzről, mondván, hogy kész van. Nagymamám vissza tette a sparhelt közepére azzal, hogy ennek még főni kell. Anyukám lehúzta, nagymamám vissza tette.

Estére persze a máj olyan kemény lett mint kőszikla.

Ekkor nagyanyám diadalittasan közölte anyukámmal, hogy: "Látod, még mindig nem főtt meg!"

Szegény anyukám a végén csak legyintett. Nagymamám pedig úgy halt meg, hogy azt hitte a májat órákig kell főzni. Nem lehetett neki megmagyarázni.....


Bocs a kitérőért, de a kérdésed apropóján eszembe jutott ez a szösszenet gyermekkoromból. :-))

2010. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!