Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A szupermarketekben a zöldsége...

A szupermarketekben a zöldségek/gyömölcsök is vegyszerekkel vannak kezelve? Tehát károsabbak, mintha egy termelőtől venném?

Figyelt kérdés
Eddig egy öreg bácsitól vettem a zöldségeket, gyümölcsöket, de elköltözött, így kénytelen leszek az Interspar-ban vásárolni.
2011. szept. 16. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Ezt hogy érted hogy vegyszerekkel??Lehipózzák a paprikát?:D

Mi is az Intersparban vásárlunk és eddig minden zöldség gyümölcs kifogástalan volt..,annyi a titok hogy fogyasztás elött meg kell mosni,ennyi!!:)

2011. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, úgy értettem, hogy tesznek e beléjük adalékanyagokat, amiktől jobban nőnek stb stb. Annyira nem értek a témához, csak hallottam már ilyet, azért kérdezem :)
2011. szept. 16. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem olyan finomak, mint az "öreg bácsié", vagy nénié, aki a kertjében megtermeltet árulja, én szoktam venni innen is, onnan is, de a piaci, ismerős termelőktől vett zöldség-gyümölcsnek nincs párja.
2011. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Ja,értem...,hát ha vegyszermentes zöldséget/gyümölcsöt szeretnél fogyasztani akkor irány a bio piac!Ott garantáltan ilyen árut kapsz!Mert szerintem is valami vegyszerrel kezelik a zöldségeket az tuti.Addig jó mig nem tudom mivel...
2011. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztos, hogy a bácsitól vett az finomabb, nézz körül, hátha van neki szomszédja.

Olyan valami vegyszerről hallottam, amivel lefújják őket, hogy fényesebbek legyenek a gyümölcsök a polcokon kitéve.

2011. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bácsitól vett azért finomabb,mert ő frissen szedi le az érett zöldséget. A boltokban pedig nem annyira friss. A bió boltokban sem biztos,hogy valóban vegyszermentes zöldséget,gyümölcsöt kapsz. Csak azok termelésénél kevesebb vegyszert használtak. Amit biztosan nem kezeltek vegyszerrel,az kukacos. De azt nem veszi meg senki.
2011. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!