Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet kapni valahol csirke...

Lehet kapni valahol csirke vért? Budapesten.

Figyelt kérdés
Amikor csirkevágás van akkor a vérét is "megmentik" és tök finom az pl. sütve. De ha épp nem járok vidéken akkor ilyet tudok valahol venni?
2011. szept. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Kizárt.Az ilyen melléktermékekből tápot készítenek.Egyébként régen lehetett kapni valami parizerbőrbe töltött sült vagy milyen vért,gondolom,leginkább marháé lehetett,nem tudom,milyen volt,mert nem vettem.
2011. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj. Most hétvégén voltam távoli vidéki rokonoknál (legjobb esetben is évente találkozunk) és életemben előszőr ettem sűlt vért, és nagyon finom volt. Azt hittem van valami speckó hely (pl. ahol vadhúst lehet kapni) ahol rátalálok ilyesmire.
2011. szept. 18. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
A disznó vérét szokták elkészíteni. Én csirkét még nem is hallottam, pedig falusi vagyok. :D
2011. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 doboszoli ***** válasza:

A leeresztett vért a vágóhidak hulladékként kezelik.

Csirkét még nem, de sertésvért már láttam kereskedelmi forgalomban. Tömlőben, megfőzve, már csak sütni kell.

nem rossz, de nyomába sem lép a frissen vettnek.

2011. szept. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!