Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A piritósban tényleg kevesebb...

A piritósban tényleg kevesebb a kalória mint a sima kenyérben?

Figyelt kérdés
Egyébként én úgy vok vele h abból többet meg bírok enni, úgyérzem nem lakok jól...ti is?
2011. szept. 27. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
kevesebb víz van benne, mint a default kenyérben
2011. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
dehogy kevesebb,csak a víz megy ki belőle.
2011. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
93%
Nem kevesebb. Bár azzal, hogy kevésbé laktat, én is ogy vagyok...Éljen a teljes kiörlésű kenyér!:D
2011. szept. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kevesebb, és mivel többet meg lehet belőle enni, jobban fogsz hízni is.


A melegtől nem száll el a kalória :)

Csak a víz távozik belőle, de az ugye nem hizlal.

2011. szept. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a lényeg, hogy kevesebb kalória van benne, hanem az, hogy tovább tart mire lebontja a szervezet ezért nem emelei a vércukor szinted hirtelen, mint a sima kenyér. Alacsonyabb a GI értéke.
2011. szept. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem. Attól még,hogy megsütöd, ugyanannyi szénhidrát lesz benne.
2011. szept. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a 02.46-os jó helyen tapogat, csak fordítva gondolkozik.

A legtöbb konyhatechnológiai eljárás, (túlfőzés, túlsütés) mind-mind egyre könnyebben emészthetővé teszik a kajákat. Minél jobban feltárulnak a ners rostok, minél jobban szétfő egy étel, annál kevesebb dolga marad a szervezetnek, ill. annál hamarabb kezdődik meg a lebontás után a felszívódás.

(Elsősorban az amerikai konyhára jellemző ez az ételkészítési "hagyomány" , szinte rágás nélkül esznek, az ottani elhízásoknak ez az egyik fő okozója)


Ezzel a logikával viszont pont az ellenkezője történik, tehát könnyebb a felszívódás, így valamivel jobban hízlal.

Az, hogy pirítja a kenyér keményebb csak egy dolog, nem attól keményebb, mert több rost van benne (mint a korpás kenyér, vagy teljes kiőrlésű, vagy gabonapelyhek), hanem csak azért, mert megpirult.

2011. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit az alap kérdéshez, hogy a kalória 1 szeletben természetesen ugyanannyi, 100 grammra mérve pedig több, hiszen könnyebbé válik, mert lecsökken a víztartalma.

(tehát ha sima kenyérből pl. 1 szelet = 100 gr, akkor pirítósból mondjuk 1,5 szelet 100 gr)

2011. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

*Nem az a lényeg, hogy kevesebb kalória van benne, hanem az, hogy tovább tart mire lebontja a szervezet ezért nem emelei a vércukor szinted hirtelen, mint a sima kenyér.


Ez magára a pirítósra NEM igaz.

Amit írsz, az a teljes kiőrlésű dolgokra vonatkozik.


Vagyis: a pirítósban ugyanannyi kalória van, mintha nem pirítod meg a kenyeret, és ugyanúgy szívódik fel, mint az azonos összetételű nem pirított kenyér.

Ha kétszer annyit bírsz megenni pirítva, mint simán, akkor kétszer annyi kalóriát ettél, és tök mindegy, mennyire laktál jó tőle.


Én csak a melegszendvicsről tudok beszélni, zsemlével szoktam csinálni, zsemle félbevágva, vaj, parizer vagy kolbász, reszelt sajt. Ha hidegen eszem mindezt, akár 2 egész zsemlét is meg tudok enni, paradicsommal stb. Ha melegen eszem, akkor 1 egész zsemle után tele vagyok. Pont fordított, mint neked.

Üres pirítósból valószínűleg én is többet tudnék enni, de olyat nem eszem, mert semmi értelme, "csak" hízlal.

2011. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez a cikk pont erről szól:


[link]

2012. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!