Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha interneten rendeltek és...

Ha interneten rendeltek és van szállítási költség, akkor adtok még borravalót, ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2010. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
nem is hallottam még ilyenről hogy borravalót szállításér... úgyhogy ne is vezessük be mert még hozzászoknak.
2010. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, ha rendelsz vmi ételt és felszámítanak külön szállítási költséget, akkor kell-e még azon felül adni?
2010. szept. 10. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát én ma voltam olyan hülye, hogy még adtam, mert nem tudtam, hogy pontosan mennyi a termék (mivel én vettem át a csomagot, de nem nekem jött) és azt hittem, hogy nincs benne a szállítás... pedig benne volt.
2010. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
gyakran rendelek, csomagolási költség van, szállítási nincs, de mindig adok borravalót, illetve százasra kerekitve kérek vissza... a futárok..
2010. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Persze, még a pizzafutárnak is szokás adni, rendszerint fel szoktam kerekíteni az összeget, hogy 500 vagy 1000 legyen a vége. De attól még, hogy szokás, nem kötelező, tizenévesektől nem is várják.
2010. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Mindenki hülye, aki borravalót ad!!!

Kivéve: aki szokott kapni is.

2010. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Te meg egy csóró proli lehetsz, ha párszáz forint miatt, így kiborulsz...
2010. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miert szokas a borravlo? Azert mert ki akarunk tunni, jobb kiszolgalast akarunk, akarjuk hogy legkozelebb emlekezzenek rank. Egy szoval, lefizetes. Nagyon ritkan adunk borravalot mert meg vagyunk elegedve a termekkel, kiszolgalassal. Meg ritkabban azert mert sajnaljuk a munkast.
2010. szept. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ételrendeléskor a futárnak szoktam a borítékba rakni kicsivel többet. Korrekt nagyon, jó fej.

Pizzarendeléskor is szoktam, bár amikor 90 percet kellett várnom egy pizzára, nem adtam semmit a pizza árán felül.

Ha neten vásárolok magánszemélytől, a termék árától függően szoktam adni.

2010. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!