Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kell LIMONÁDÉT csinálni?

Hogy kell LIMONÁDÉT csinálni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kell hozzá víz, cukor, citrom... de mégis miből mennyi? És tényleg kell valamit forralni is? És ha nem rendes citromból csinálom, akkor mennyi kell?
2011. okt. 1. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, vicc a kérdésed, de én úgy csinálom, hogy egy kifacsart citromhoz egy kancsó víz és tíz evőkanál cukor megy.

Citrompótlóból kell vagy tizenöt szem, ha azzal csinálod.

2011. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
3 db citrom + mez+ 1 l viz. Ezt kozben kostolni kell ,es ugy tudod igazan a sajat izlesed szerint elkesziteni. En pl. mentaval szoktam izesiteni es nagyon finom.
2011. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet bonyolítani, de legegyszerűbb egy pohárhoz kb 3 teáskanál cukor, annyi citromlé, hogy bőven elfedje, de ez ízlés kérdése, aztán felöntöd vízzel.

Persze lehet variálni mézzel, mentával, citrommal, lime-mal, stb.

Amúgy próbálgasd, majd rájössz, hogy finom szerinted. :D És ne forralj semmit, hacsak nem szükséges a víz miatt. XD

2011. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sima ásványvízzel csinálom,ha nincs otthon citrom,akkor citromlével.Én folyékony édesítőt használok,mert cukorbeteg vagyok,de a férjem is nagyon megszerette már édesítővel,vagy megszokta,nem tudom.1,5 literes kancsóba 5-6 evőkanál citromlét teszek,édesítőt ízlés szerint,mi savanyúbban szeretjük,és jól behűtve.
2011. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!