Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem jól bevált...

Írnátok nekem jól bevált kókuszgolyó receptet? Nézegettem már neten, és arra is kíváncsi lennék, hogy a meggybefőtt leve mindenképp kell hozzá? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

A miénkben nincs meggylé.

25 dkg darált keksz, 20 dkg cukor, 10 dkg kókuszreszelék, 2 dkg cukrozatlan kakaó, 5 dkg vaj, 1,5 dl tej. (1 ek rum)

Mindent összekeversz, nehezen összeállósnak kell lennie a tálban (tejmennyiséggel lehet játszani, de tényleg, olyannak kell lennie a tálban, hogy azt hidd, hogy még kell bele tej). Kiveszel belőle egy adagot, az majd alakul, attól függ, hogy mekkora golyókat akarsz. A tenyereddel gömbölygeted. A végén kristálycukorban/kókuszreszelékben megforgatod. Van, aki tesz a közepére egy meggyet, cserit vagy hasonlót, én még sose raktam.

2011. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is nemrég csináltam fél kiló darált kekszből. simán felvette a 15 deka olvasztott margarint, és én lekvárral állítottam be gyúrhatóságot, nem meggylével.3-4 ek. keserű kakaót tettem bele, egy kanál rumot,20 deka porcukrot, 10 deka kókuszt, de másik 10 deka elment arra, hogy beleforgassam a golyókat. a közepébe tettem egy szem meggyet, de azt hittem rámvirrad, mire kiböngyörgettem 60 darab golyót...:)
2011. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A darált kekszet gesztenye-masszával, lefőzött fekete kávéval és rum-aromával összegyúrtam. Gombócokat formáltam belőle, megforgattam kókusz-reszelékbe.

Ha jobb szereted, a kávé helyett szerintem jó a meggybefőtt leve is. Biztosan úgy is finom!

2011. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, jövő héten kísérletezgetek. :)
2011. okt. 9. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd holnap írok egy receptet, remélem az is segítség lesz, és kipróbálod. :)
2011. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, várom! :)
2011. okt. 9. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:

500 gramm őrölt kekszet összemorzsolok 1 csomag Ráma margarinnal, kevés porcukorral és egy csipet sóval. Mikor kész, raksz bele ízlés szerint kakaót és baracklekvárt, valamint kevés rumot. (Ha belekóstolsz érezni fogod az ízéről, hogy kell-e még bele valamennyi valamelyikből, vagy nem. A kakaóból nem kell sokat, de színezze meg a tésztát rendesen. Mi ezt a fajtát használjuk: [link]

Tejet öntesz bele, de csak lazán, hogy összeálljanak az összetevők annyit, tehát ne tocsogj benne, de száraz se legyen a tészta. Amikor kész, elkezded görgetni, majd kókuszreszelékbe forgatod. Az alapanyagokhoz a tésztába is rakhatsz kókuszt, akkor amikor a kakaót, de ez elhanyagolható.

2011. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!