Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mióta és miért ilyen drága a...

Mióta és miért ilyen drága a kávé?

Figyelt kérdés
Kb. 2 havonta veszek, legutoljára még 400 forint körül vettem sárga tchibo-t, most meg szinte a duplája mindenhol !!! (?) A picivel drágább kategória (Omnia, stb..) meg egy ezres körül van. Miről maradtam le, miért ilyen drága??
2011. nov. 2. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A 20féle adó miatt amivel 25-20-30 stb.. %okkal drágább lettek a termékek, csak próbálják elsimitani a dolgokat, nehogy feltünő legyen.
2011. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

A chipsadó miatt, hiszen tele van koffeinnel. Az, hogy mellette antioxidánsokkal is, valamiért senkit nem érdekel.

Ami furcsa, én most pár hónapja instant kávét iszom, és annak NEM emelték az árát!! Pedig az tele van emulgeálószerrel és rokonaival. Érthetetlen.

2011. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kávára nem vonatkozik a chipsadó, most akarták ráverni, de megint kimaradt, egyéb extra adót sem kapott. Valami más állhat az áremelés hátterében.
2011. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ledöbbentem múlt hónapban, trafikban szoktam venni a kék Tchibót és duplájára emelkedett, a boltban pedig 1030 Ft lett, majd hanyatt estem az áraktól, így áttértem a sárga Tchibóra. A napokban hallottam, hogy azért ilyen drága, mert rossz volt a kávétermés idén.
2011. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Magyarország, mi így szeretünk :)
2011. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ahamm... Mondjuk nem csak a KV lett látványosan drágább, hanem pl a tej is, stb... Elég szomorú a helyzet.

Am lehet érdemesebb lenne szemes kávét meg kávédarálót venni :)

Igen, így szeretünk Magyarország... Mindenesetre a 2 gyermekemnek nemzetközi nevet adtunk, ha esetleg nem itt folytatnánk a "pályafutásunkat", mert benne van a pakliban- sajnos vagy nem..

2011. nov. 3. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:

bizony, bizony

már Marx-Engels is megmondta, hogy a lét határozza meg a tudatot.

:(

2012. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!