Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sok nő miért van felháborodva,...

Sok nő miért van felháborodva, ha valaki készételeket vesz, vagy például alapporból süt süteményt?

Figyelt kérdés

Múltkor anyámnak akartam sütni egy sütit, de nem volt elég pénzem "rendes" sütit sütni, ezért jobb ötletem nem lévén vettem egy doboz Dr. Oetker Brownie keveréket (megjegyzem, a brownie-hoz tényleg semmi köze, de csokis piskótának finom:)

Az eladócsaj meg mögöttem egy néni úgy néztem rám, mint egy szentségtörőre:)

És gyakran hallom, hogy "jaaaj, persze, főzni sem tud, csak készételeket".

Persze, sokkal egészségesebb és finomabb, ha az ember lánya önerőből, rendes ételeket főz/süt, de van olyan, hogy nincs idő vagy pénz. Szóval én megértem azokat az embereket, akik néhanapján így jutnak a betevő falathoz:) Csak azt nem értem, sokan miért csinálnak ebből akkora problémát. Ha esetleg van itt valaki, akiből szintén a pénztárosnéniéhez hasonló reakciót váltanak ki a készételek, és ezt még nyíltan be is ismerné, akkor megköszönné, ha kifejtené a véleményét:) Tudom, tdom, legközelebb a pénztárosnénit kérdezem in flagranti:)


2011. nov. 4. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Mindig az pofázik,igy az

ételekről aki nem ért hozzá,vagy csak alapból bunkó:

Kérdem én ki nem probált még meg ilyen félkész ételeket csinálni?

Mindenki volt kezdő a konyhába: Aki nem az hazudik.

Soha ne törödj vele ,hogy ki mit mond ha valamit megveszel és rá néz a kosaradra. Sokkal fontosabb a szándék,anyud tuti,ha cukiból,vittél volna 1 krémest azt is értékelte volna. Te legalább abból amid volt kihoztad a maximumot.

2011. nov. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

hát én csak félig-meddig osztom a pénztárosnéni vélt nézeteit. Én ezt azért gondolom furinak, mert bármilyen ételt olcsóbban tudsz kihozni, mintha készételként vennéd. Maradva a példádnál, egy brownieba liszt, tojás, zsiradék, és tej kell. meg csoki. mindennek az anyagköltsége fele, harmada, mint a dobozos cuccnak. de azért nem ítélem el az ilyeneket vásárlókat, mert nem mindenkinek van érzéke, kedve rendes, házi sütiket csinálni. gondolom túl vannak 1-2 kudarcon. talán az idősebbek azért ítélik el jobban, mert akarat kérdése egy süti készítését megtanulni.

remélem senki nem fog ezért lepontozni.

2011. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nincs kifogásom az ellen, hogy ki mit süt-főz. Magánügy. Időtlen idők óta tudok főzni, sütök is minden héten legalább egyszer, de nálunk is megtörténik, hogy zacskóból kerül a leves a fazékba, vagy hogy gyümölcstortához a készen kapható piskótát használom.
2011. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért örülök, hogy vannak akik ezt nyíltan felvállalják:) Amúgy nem különösebben izgat egy ilyen szituáció, inkább jót mosolygok rajta:)

Amúgy a brownie pont nem valami olcsó dolog. Legalábbis ahhoz, amit én szoktam csinálni, 350 g étcsoki kell. Ez az izé meg 500 Ft volt. Meg nem is az a lényeg. Nekem időm sem volt, pénzem se, azért éltem a lehetőséggel. De a többiek így is örültek neki:)

2011. nov. 4. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Én is szokat poros dolgokat csinálni. Tudok sutni fozni. A pénz sem probléma de sokkal idotakarékosabb. Mondjuk egy csilis bab megvan 20 perc alatt kb. És finom. A párom is imádja. Akkor miért toltsem az egész napom a konyhában. Sztem aki lenézi az ieneket az még nem szembesult azzal h már nem tudja mit fozzon és ideje sincs pepecselni. Ienkor nagyon jók a poros dolgok. És már nem oanok mint régen. Nagyon is jó izuk van.
2011. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem az zavar, aki ilyenekből főz, hanem az, aki ilyenekből készült étel receptjét tesz fel internetre. Nem zavarna, ha zárójelben odaírná, hogy mit tartalmaz az a zacskós cucc (leszámítva persze az ízfokozót, és egyéb felesleges dolgokat).

Az időt aláírom, időhiány esetén nagyon jól jönnek. A pénzt viszont nem. Sokszor olcsóbb, ha mindent magunk készítünk, fűszerkeveréket sem használunk. Egyszerre nagyobb lehet, hogy nagyobb kiadás, de hosszabb távon jobban megéri. Heti 2-3000 Ft-ból kell kihoznom az étkezésemet, szerintem ez nem egy nagy összeg, amikor kész ételeket is vettem, nem jöttem ki, most henteshez járok, stb., így kijövök, hús is jut az asztalra.

2011. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem használok ilyen kész porokat. De semmi jogom leszólni azt, aki használja. Örüljünk annak,hogy legalább próbálkozik. És hogy miért pont azt választja? Szíve joga! (Amúgy nem mindenkinek van ideje, kedve, lehetősége olcsóbb, másabb, egyszerűbb recepteket keresgélni.)

Ha legközelebb szeretnél sütni, és egy olcsóbbat próbálnál ki, ezt javaslom. Nagyon finom, szaftos, ragacsos jellegű muffin lesz belőle.

[link]

Lehet variálni is, kókuszreszelékkel, vagy dióval. Ha a sima cukrot barnára cseréled, még izgisebb lesz.

Ja, és tettem már bele maradék sütőtököt is...egy darab nem maradt belőle 5 óra elteltével...

2011. nov. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!