Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi lesz a karácsonyi menüsorotok?

Mi lesz a karácsonyi menüsorotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném ha leírnátok nekem, hogy mit szoktatok főzni és sütni szenteste és karácsonykor. Ja szeretném még azt is kérni, hogy légyszíves a szilveszteri menüt is írjátok le. (süteményeket is) Köszönöm előre is!
2011. nov. 13. 19:04
 1/8 anonim válasza:
34%
kalács,kolbász,linzer,sör.
2011. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony:

gyümölcsleves (mindig más, tavaly alma-fahéj volt), halászlé, ananászos csirkemell, francia saláta, krumplipüré, rántott hal, töltött dagadó, mákos guba.

Süti:

gesztenyés fatörzs, kókusz kocka, beigli (mákos,diós)


Szilveszter: sajtos rúd, virslis batyu

Ilyenkor nem főzünk semmi szilveszteri ételt.

2011. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk karácsonykor mindig csontleves cérnametélttel, sült kacsahús, krumplipüré, párolt káposzta, mustáros-tejfölös-sajtos tepsis hús (csirkemell), rántott hal, rizs és savanyúságok: cékla, uborka, tzatziki saláta van.

Szilveszterkor meg általában franciasaláta, pizza van.

2011. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste:

húsleves sok zöldséggel, hússal, cérnametélttel

hagymáskrumpli, krumplipüré, rizs

mexikói zöldségkeverék, csemegeuborka, barackbefőtt

töltött csirkecomb, rántott csirkemell,gomba, karfiol

párolt pangasius filé, párolt csirkemell

sült oldalas hagymáva

diós, mákos, gesztenyéés beigli, krémesek, karácsonyi kalács, habcsók, diósrudak, gesztenyeszelet, hókifli, mézeskalács

Karácsony 1 illetve 2 napján ugyanezek+ halászlé, rántott hal, vajaskrumpli, töltött káposzta


Szilvesztet: lencseleves füstölt kolbásszal vagy lencsefőzelék sült oldalassal, debrecenivel

sós, sajtos, pogácsa, perecek, kúkusztekercs, golyó, kocka, szendvicsfalatok, főtt virsli, hurka, kolbász vajaskrumpli

2011. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

24-én halászlé, rétes,

25-én egybesült töltött tarja , francia saláta, pulyka beigli, petrezselymes burgonya,

26- án a maradékok.

Süti. mézes linzer, képviselő fánk, lajcsi szelet, kókuszcsók,


Szilveszer nagy társaság 2 malacot sütünk. mindenkinek meg van ,hogy mit csinál. Nekem : Farcia saláta, majonézes lencse saláta, párolt káposzta, babsaláta

2011. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
76%
első vagyok, miért lettem lepontozva??
2011. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
halászlé, valami vad az esélyes (talán szarvas sült vagy pörkölt), kuglóf és stollen. A stollen már megvan, érik a kamrában...ha kitartó a család szenteste vágjuk meg.
2011. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- Halászlé

- Húsleves

- Aszaltszilvával töltött pulykamell, baconbe tekerve

- Sült hekk

- Kolbásszal töltött karaj

- Dubarry szelet

- majonézes krumplisaláta

- franciasaláta

- krumplipüré


Édességek:

- beigli

- Ferrero golyó

- kávés pralinék

- linzer

- Somlói


Utolsó: a stollen recept érdekelne, le tudod írni vagy elküldeni?

2011. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!