Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Azt olvastam sok helyen h a...

Azt olvastam sok helyen h a fütyülős "pálinka" nem az igazi . A rézangyalról mit gondoltok? Vagy mi az, ami finom? Bolti? . és kisebb boltba is meglehet venni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 00:51
1 2
 1/17 anonim válasza:
30%
A pálinka az mikor leszeded az érett finom gyümölcsöt a fáról, hordóba teszed, és kb 3-4 hét múlva elviszed a főzőbe kifőzetni.kapsz egy 50 fokos kiváló aromájú pálinkát. a boltit csak csúfolják pálinkának...
2011. nov. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond a Fütyülőssel.

Én a Panyolait szeretem még.

2011. nov. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
A boltban vásárolt "Kecskeméti Fütyülős" ha valódi, ráismersz az áráról.
2011. nov. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
A bolti fütyülős eddig a legjobbnak mondható pálinka a boltiak közül persze. Mert ezt kevésbé hígítják. Egyébként a házi a legjobb. Vagy ha fogsz egy hordó rohadt gyümit és elviszed kifőzetni az a tuti.
2011. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

A Fütyülősnek valóban semmi köze a pálinkához, mivel csak ízesített, vizezett szesz.

Attól még egész kellemes íze van egy-kettőnek abszolút megfizethető áron.

Ha boltban szeretnél venni valódi pálinkát lehet, csak éppen horribilis összege van, épp ezért valóban érdemesebb faluból, háztól, vannak akik egészen finomakat tudnak főzni.

2011. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A boltokban is lehet kapni többféle fütyülősnek titulált készítményt, de mégsem biztos, hogy az igazi. Alaposan meg kell nézni, ha ilyet akarsz vásárolni.
2011. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
A Fütyülős kétségtelen,hogy finom lötty,csak ne nevezzük pálinkának,mert nem az. A Rézangyal is finom,vannak 40 %-os,és 55%-os pálinkáik is,de ha rám hallgatsz,nincs jobb az igazi házipálinkánál! :)
2011. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

8:14

"ha fogsz egy hordó rohadt gyümit és elviszed kifőzetni az a tuti"

na az épp nem lenne tuti...

2011. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Fütyülősök között is csinál a Zwack pálinkát!

De igen, általában ritkán van boltkan, mert csak az erre a névre keresztelt "égetett szeszesital"-t árulják.

2011. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

A Fütyülős nem pálinka, hanem aromákkal ízesített vízzel hígított alkohol! És mivel nem felel meg a Magyar Pálinkatörvény kritériumainak sem, ezért nem is írhatják rá a palackra hogy PÁLINKA.

[link]


A rézangyal már pálinka, de!

Mivel az alma egy viszonylag jellegtelen ízű, és színű párlatot ad, és egy olcsó gyümölcs is, ezért a rézangyalnál a pálinkák kb 50% alma, és csak a maradék 50% az a gyümölcs ami a palackon van.


Egyébként a Rézangyal egy tömegital, ezért sem tudnák tartani pl málna pálinkából azt a mennyiséget 100% málnából amit eladnak, mert annyi Málnát képtelenség lenne beszerezni/lepárolni. Ezért a könnyen és olcsón beszerezhető almából oldják meg hogy tömegtermék tudjon maradni.


Szerintem az igazi pálinka még mindig az amit "Pityubá" a mátrai kis faluban helyben szedett gyümölcsökből hagyományos módon saját kezűleg párol le, hisz ezt teszi már mióta elleste az apjától, ő pedig az ő apjától.


De persze vannak forgalomban is kapható jó minőségek, ilyen szerintem a Panyolai, Tarpai, Szicsek.

2011. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!