Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az mennyire igaz, hogy az...

Az mennyire igaz, hogy az állati fehérje már a beleinkben rohadni kezd, mert nem tudjuk megemészteni rendesen a húst? És az, hogy az állatok haláluk előtt félelmükben olyan anyagokat bocsátanak ki, ami megmérgezi a húst?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ez hülyeség. A húst megtudjuk emészteni,a belekben nem rohad meg semmi. Az állatok levágás előtt nem bocsátanak ki semmi mérgező anyagot.

Ezt az ostobaságot valószínűleg egy vega találta ki önmaga igazolására.

2011. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az összes vega honlapon ezt olvastam. Én jóhiszeműen állok mindenhez, ezért azt gondoltam, talán lehet is benne igazság, de amíg csak vega honlapokon látom, és nem erősíti meg valaki tudományos szempontból is, vagy nem vega szempontból, addig ez csak egy kijelentés lesz, ami nem biztos, hogy tény.

Köszi a hozzászólást.

2011. nov. 30. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Jézusom!!!!!!!!!Na ne!
2011. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:

A Homo Sapiens évmilliók óta fogyaszt húst, miközben gabonát pl. legfeljebb 10-20 ezer éve termeszt. Ebből sejtheted, mennyire „nem tudja megemnészteni”...


A húsfogyasztással kapcsolatos gondok nem innen erednek, hanem onnan, hogy a legtöbb ember nem az életmódjának megfelelően táplálkozik.

2011. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok vitát, én nem vagyok vegetáriánus, csak hozzáfűznék egy gondolatot.

Azt is olvastam, hogy tévhit, hogy évmilliók óta fogyaszt a homo sapiens, és a kutatások arra utalnak, hogy az emberi történelemben sokan éltek vegetáriánus életmódot.

Ami miatt pedig inkább a növényi taplálék bevitelét javasolják, és azért azt mondják, hogy arra születtünk, mert s növényevők és húsevők összehasonlítása alapján a növényevőkhöz álluk közelebb. A hús nem emészthetősége is ebből következik.

Valahol pedig azt olvastam, hogy tesztek bizonyítják, hogy a vegetáriánusok fizikai állóképessége felülmúlta a húsfogyasztókét, akik hamarabb elfáradtak a kemény munkában, tehát életmódbeli különbségek sem indokolják.

2011. nov. 30. 15:16
 6/8 Phoney ***** válasza:

Az emberi történelem utóbbi kb 10000 évében (miután elterjedt a gabonatermesztés) valóban gyakori volt a kevés hús, de ez evolúciós szempontból nagyon kevés idő.


Fogalkoztam már néhány ételekkel-italokkal kapcsolatos mítosszal, és sajnos az a helyzet, hogy ha komolyan érdekel az igazság, akkor borzasztóan bele kell ásnod magad, és nem árt legalább egy olyan világnyelvet felsőfokon értened, amin igényes tanulmányokat publikálnak az adott témában. És persze az igényes tanulmányok is gyakran ellentmondanak egymásnak. „Valahol olvasott” dolgoknak sosem érdemes hinni. Az ilyesmi sok ember számára inkább vallás, mint tudomány, akár a vegákról, akár a húsimádókról van szó.

2011. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:
Nem ragozom, de ne hidd el!
2011. nov. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy közelebb vagyunk a növényevőkhöz vagy a húsevőhöz. Ezzel senki se igazolja a világnézetét. Mindenevők vagyunk. EZ EGY KÜLÖN KATEGÓRIA.
2014. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!