Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gesztenyemassza miből készül?

A gesztenyemassza miből készül?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az itthon kapható készételek közül semmi sem az, aminek mondják. Gondolom, a gesztenyemassza sem finom gesztenyéből van. Talán krumpliból? Ez még nem lenne akkora baj, csak nem tudom, mennyi a vegyszertartalma, amivel a gesztenyeízt és -színt biztosítják. Láttam egy jó kis édességet, amit meg lehetne belőle csinálni, de nem tudom, megvegyem-e.
2011. dec. 1. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hitetlenkedni fogsz, de a gesztenyemasszát babból lehet hamisítani. Ha a babot megfőzik, héjától a masszát megszabadítják, rumot és cukrot adnak hozzá, nem mondod meg, hogy nem gesztenye.

Elvileg a csomagoláson rajta kell lennie, hogy miből van. Gondolom gesztenye, meg cukor, esetleg bab.

2011. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez gesztenyéből van:

[link]

2011. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Babpüré is van benne... de erről megoszlanak a vélemények:


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..

2011. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez a biocucc érdekelne, de nyilván nem fogom több ezer Ft-ért házhoz szállíttatni, érte menni meg kicsit nehézkes.
2011. dec. 1. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A bolti massza, biztos, hogy nem csak gesztenye, hanem igen vagy krumpli, vagy bab... Onnanstól, hogy hozzáadnak egy kis rumot (Vagy hát gyárakban rumaromát...), onnét nem tudod megállapítani, hogy gesztenye-e vagy sem...


Érdekesség:

Csináltam egyszer krumplitortát. (Úgy emlékszem valami piskóta volt a recept, és a krém fő hozzávalói a tört krumpli, rum, porcukor, vaj. tetején talán csokimáz.)

Na mikor elkészült a krém, megkóstoltam, és ledöbbentem, hogy pont olyan íze volt, mintha gesztenyekrémes torta lett volna.

Ezért nem mondtam el a családnak, hogy mi van benne. Hagytam, hogy találgassanak. Ők is gesztenyére gyanakodtak, csak a színe nem stimmelt, mert nem barna volt...


Na ha adtam volna hozzá egy kis pürésített babot, akkor a színe is "rendben" lett volna.. Gondolom a bolti gesztenyemassza meg direkt így állítódik elő...

2011. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van a közeledben egy biobolt, akkor egy sétát talán megér. Lehet, hogy nem veszed meg, de megtudod, mennyi az ára.
2011. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Végül is állagra, ízre a bab áll hozzá a legközelebb. Kizárt, hogy megfizethető áron csak gesztenyéből készült masszát lehetne kapni.
2011. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!