Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van ráírva rengeteg...

Miért van ráírva rengeteg termékre, hogy nyomokban mogyorót és dióféléket tartalmaz? Érdekelne, az ok, és az is, hogy miért kerülhetnek bele ilyen magvak egyes ételekbe?

Figyelt kérdés
pl. csokik, kekszek, édességek, meg még sokféle étel...
2011. dec. 6. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Olyan gyárban készülnek, ahol mogyoróval és diófélével is készítenek termékeket. Így belekerülhet.
2011. dec. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyárban a gyártásnál nem tudják maradéktalanul különválasztani és bele kerülhet, ezért muszáj feltüntetni, mert aki allergiás rá, minimális mennyiségből is baj lehet.
2011. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
igen a mogyoróallergiások miatt, akiknél a nyomokban előforduló mennyiség is katasztrofális lehet.Gégeödéma, gyors, fullaldásos halál:(
2011. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

ja, és nemcsak a késztermék gyártó használ ilyesmit, hanem a hozzáadott alapanyagok is tartalmazhatnak, tehát nagyon kell ügyelniük az összetevők feltüntetésénél.

pl. csokidarabos joghurt.... stb.

2011. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Az alergiások miatt irják rá!!! Nagyon sok termék ezekkel az iz fokozokkal készül !!!
2011. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az allergiások miatt van ráírva. Vannak akik annyira allergiásak a mogyoróra pl., hogy a legapróbb részecske is elég ahhoz, hogy rosszul legyenek.
2011. dec. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az allergiát értem, arról már hallottam is, de miért van a gyárban mogyoró illetve diófélék, ha nem szerepel az anyagok közt amit tartalmaz a termék, csak a végére van ez odabiggyesztve, hogy ezzel is védje magát a gyár... hmm?
2011. dec. 6. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem igazad van, de mint írtam egy késztermék különböző összetevőkből áll. vásárolhatnak olyan zsiradékot is egy termékhez, ami ESETLEG tartalmazhat mogyoróvajat.

ez valóban egy önvédelmi mechanizmus, de a törvény is kötelezi a gyártót az összetevők feltüntetésére.

biztos, ami ziher:))

2011. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre is kaptál választ, de leírom másképp. Az élelmiszerek nem patikai körülmények között készülnek, ahol gyártanak az általad felsorolt termékekből, ott gyártanak kimondottan mogyorós termékeket is. A futószalagot, a gépeket, a tárolóedényeket nem tudják olyan szinten maradéktalanul megtisztítani ezektől az anyagoktól, aminek a legkisebb mennyisége is ne okozzon allergiát. Én ezt gondolom.
2011. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Az első és a 11:47 jól írja.

Hogy én is hozzátegyek: van egy gyár, pl. a Bocié. Boci csokikat gyártanak, mindenfélét. Mivel mindenfélét, előfordulhat, hogy a tejcsoki készítésekor az előbb elkészített mogyorós csoki mogyorómaradványai belekerülhetnek. Valahogy így van.

2011. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!