Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kell sűrűre csinálni a...

Hogy kell sűrűre csinálni a Choco Choco márkájú forrócsokit?

Figyelt kérdés
Nekem sose sikrül krémesre csinálni.
2011. dec. 8. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Én is próbálkoztam vele, próbtáltam az utasítás szerint csinálni, kimértem a ml-t is, de mindig csak ilyen kakaószerűséget kapok.

Vannak ilyen speckós forrócsoki porok, amiből olyan sűrű, majdnem pudingszerű állagú forrócsoki lesz. Legközelebb rákérdezek az egyik kedvenc kávézómban, hogy honnan lehet beszerezni.

Bár az is jó megoldás, hogy felolvasztasz egy jobbféle magas kakaótartalmú táblacsokit és hozzákeversz egy kis tejet, míg a kívánt állagú nem lesz.

2011. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy nagy sz*r, nekem is folyékony lett.

Azt gondoltam, hogy ha ennyire drága, biztos tök jó lesz, de nem. Én még azt is probáltam, hogy fele annyi tejet tettem bele, mint amennyit kellett volna, de ugy is csak egyszerű kakaó lett..

2011. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is megpróbáltam úgy hogy fele annyi tejet tettem bele, és láss csodát ugyanolyan folyékony lett ;)
2011. dec. 20. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva eleinte nekem is mindig folyt, akármennyi tejet tettem bele.

Az elmúlt 3 alkalommal viszont sikerült olyan sűrűre csinálnom, mint kb. a puding.

Szerintem a titka az, hogy a tej iszonyat forró legyen. Én 4-5 percre is beteszem a mikróba már. Utána nekem nagyon sűrű lesz. Viszont múltkor siettem, és nem tettem be sokáig, és akkor nekem is kakó folyékonyságú lett.

Szóval szerintem a tej hőmérséklete nagyon mérvadó.

2011. dec. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!