Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet éjjel, tanulás...

Hogyan lehet éjjel, tanulás közben ébren tartani magam? Mennyi kávét igyak, mennyi b1-vitamint szedjek stb?

Figyelt kérdés

Nagyon alacsony a vérnyomásom. Igyekszem elég folyadékot inni, de így is. Ha már nagyon lemegy, olyankor iszom egy pohár innivalót (pl. vizet), fokhagymát eszek és mozgok egy kicsit. De amint visszaülök tanulni, megint leesik. Viszont muszáj egész nap tanulnom. Sokszor éjszaka is, de azért szerencsére nem minden éjjel, csak minden 2.-3. éjjel kb. Azokon az éjjeleken, mikor nem kell tanulnom, olyankor eleget alszom, erre figyelek.


Nem szoktam kávézni, de azt hiszem, kénytelen leszek "rászokni" a tanulással töltött éjjeleken. Eddig így próbáltam: cukor nélkül, és lehetőleg aznap nem eszek édességet, mert a cukortól hosszútávon elalszom. (Először felpörget, majd elálmosít a cukor engem.) Jó erősre szoktam csinálni, nem tudom, mennyit rakok bele, de szép sötét színe lesz. Általában egy 2 dl-es bögrével csinálok, és mindig csak akkor iszok belőle pár kortyot, amikor már csukódik le a szemem olvasás közben. De végül mindig kidőlök, nem szoktam tudni fennmaradni nagyon sokáig, pedig kéne. Ma muszáj ébren maradnom szinte reggelig, és nem tudom, hogy mit csináljak, hogy ébren maradjak. Lehet, hogy az a baj, hogy csak akkor iszom kávét, ha már nagyon álmos vagyok? Előtte kéne inni, mielőtt még álmos lennék? És mennyit igyak? Nem akarom azt se, hogy már olyan sokat igyak belőle, amitől már elálmosodok. De azt se akarom, hogy annyira keveset, ami még nem hat.


Próbáltam a b1-vitamint is, de eddig az se tudott ébrentartani. Lehet, hogy abból is túl keveset vettem be? Azt hogy érdemes szedni, hogy ébren tartson?


Ezen kívül ezeket szoktam még csinálni:

Időnként bevizezem az arcom, vagy megmosakszom közben, de annak a hatása sem tart sokáig.

Legnagyobb bánatomra zenét nem hallgathatok tanulás közben, mert auditív típus vagyok, és arra figyelek elsősorban, amit hallok, és úgy nem tudnék az olvasásra figyelni.

Az oké, hogy mozogjak közben kicsit, de sokszor már az se segít. A sok mozgástól meg testileg fáradok el.

Azt is tudom, hogy attól álmosodik el tanulás közben az ember, ha nem érti, amit olvas, akár csak attól is, ha csak egy szót nem ért, de én mindig nagyon-nagyon figyelek, hogy minden szót értsek, és tudom, hogy csak a kimerültségtől álmosodok el.

Ja, energiaitalt nem ihatok, rosszul vagyok tőle, hányingerem van tőle, ráadásul cukros. :( Meg a matektanárom mondta is, hogy az energiaital az agyban valami mást serkent, amitől a tanulás és a gondolkodás rosszabbul megy, valami más funkció élénkül, ezt az érettségiző diákjain figyelte meg hosszú évek alatt. Szóval az kilőve.


Úgyhogy várom a bevált módszereket! :) Köszi előre is!


2011. dec. 15. 18:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és szőlőcukorból mennyit kéne eszegetnem, hogy hasson, és nem legyen túl sok? :) Az is álmosít egy idő után?
2011. dec. 15. 18:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom mindenkinek más válik be,de én a fősulin úgy tanultam éjszakánként,hogy este bevettem egy szem actival multivitamint energiaitallal,és éjjel 2-3ig tök jól tanultam,akkor viszont szinte egyik percről a másikra aludtam el.
2011. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor reménytelen eset vagyok? :S Azért a multivitamint még megpróbálom, mielőtt ezt kijelentem. Egyébként én csak 1-ig szoktam bírni, aztán 5-kor felkelek, ha bírok, de olyan korán nem tudok nagyon figyelni.

Azért még jöhetnek 5letek! :)

2011. dec. 15. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon nem jött be a kávé.. feldobja és leejti a vérnyomást, és édesdeden elalszom, vagy ha sokat iszom, akkor rettenetesen ideges leszek, remeg a kezem..

Szóval tanuláshoz nagyon nem jó.(kb az energiaital is ezekért, csak az brutálisabb

Ami jó: Tea.

Az igen, az egyenletesen rendezi a vérnyomást

A legjobb a zöldtea - mert az még egészséges is.

Nagyon élénkít!

Ami még segíthet: a mozgás része legyen a fejenállás, tarkónállás. A színészek is fejenállással szokták az alváshiányukat pótolni..

Fejenállás: fokozatosan emelve 1--> 2-3-4-percig - felélénkíti a keringést, az agy vérellátását, azonkívül a vérnyomásnak is jó.

Ami fontos: legyen azért ritmus. Sok a tanulnivaló, de próbáld meg beosztani, és mindennap lehetőleg 5-6 órát aludni.(lehetőleg ua időben és ugyannyit -RITMUS LEGYEN BENNE. Az is kell a tanuláshoz, és az alvás alatt rendeződik a tudatunk, elmélyülnek dolgok, kell az..

2011. dec. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Nem is tudtam, hogy a kávé ennyire hatástalan.

Megpróbálom a teát cukor nélkül, bár úgy nem nagyon tudok belőle inni. Sokat biztosan nem. Mennyi kellene belőle az ébren maradáshoz? Cukorral sokat tudok belőle inni, csak azt úgy nem kéne.

A fejen állás úgy is jó, hogy csak próbálkozom mondjuk 5 percig? Mert sajnos nem nagyon tudok fejenállni. :$

Teljesen igazad van az alvással kapcsolatban, de van olyan, hogy egyszerűen nem marad időm annyit aludni. De meg fogom próbálni egyenletesebbé tenni, hogy inkább minden nap 6 órát aludjak, minthogy egyszer 8-at, utána keveset. Csak ez nem mindig jön össze.

2011. dec. 15. 19:07
 6/6 Nándor Oláh válasza:
A kávé szerintem se jó. Én kávézom, de még álmosabb vagyok tőle. Ha éjjel (is) tanulsz, szerintem jót tesz ha tartasz kisebb szüneteket, például: megtanulod amit kell, aztán menj ki a friss levegőre, menj be nézd át és aztán mondd fel magadban, aztán hangosan. A friss levegő csodákra képes. :)
2015. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!