Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A mikróban melegített virsli...

A mikróban melegített virsli egészségtelenebb, mint a vízben főzött?

Figyelt kérdés
Mivel reggelente nincs időm főzni, felforralni a vizet, ezért a virslit mikróban szoktam melegíteni. Ez egészségtelenebb, mintha rendesen, vízben főzném?
2012. jan. 2. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha forrásban levő vízben(+100 C) főzöd/melegíted akkor biztosabb, hogy az esetleges bacik, kórokozók elpusztulnak. Ha csak "melegíted" akkor nem pusztulnak el, sőt a meleg miatt a szaporodásuk felgyorsul.
2012. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A virslit igazából már nem is kell főzni (hőkezelt!)csak melegíteni. A vízben főzött virsli íze kioldódik, szappan ízű lesz.Ezért van, hogy a hot-dog készítők forró gőzzel melegítik a virslit, nem pedig bő vízben főzik.

Úgyhogy szerintem a mikró jobb megoldás ( feltéve, ha elkészülte után vársz 1-2 percet a fogyasztással.

2012. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mikrohullámmal fertőtleníteni is lehet, úgyhogy az első válaszadó szerintem téved.
2012. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen én is úgy tudtam, hogy a mikrohullám öli a bacikat.


Egy kertésztől hallottam egy érdekes sztorit.

Egy régi, használt mikrót arra használ, hogy átmelegíti a virágföldet így nem viszi be a lakásba a tetveket, bogarakat, gombákat. A kezelés után megtrágyázza a földet egy kicsit.

Persze csak pár cserépről van szó nem mázsányi földről.

Ezen alaposan elcsodálkoztam, nem tudtam virágföldet képzelni a mikróba:))De mindig kitalálnak valami újat.

2012. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en nyersen is szoktam enni
2014. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!