Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gázégős vagy kerámialapos?...

Gázégős vagy kerámialapos? Milyen tűzhelyet vegyek?

Figyelt kérdés

Sütőnek elektromosat szeretnék, és eddig úgy gondoltam, hogy fönt gázégős legyen, mert sokan azt mondták, hogy az gyorsabban főz. Most viszont olvastam néhány véleményt, és elbizonytalanodtam. Felfűt az elektromos elég gyorsan? Nem fogyaszt sokat? (bár a mai gázárak mellett...)

Elég meleget ad? Az biztos, hogy könnyebb tisztán tartani...

Nektek milyen van? Mit szerettek benne, vagy mit nem? Adjatok tanácsot légyszi!



2012. jan. 6. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen gáztűzhely: ha áramszünet van, akkor is lehet használni. És nem kell megvárni, amíg lehűl.
2012. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gomzoli ***** válasza:
Nekünk mindig gázégős volt, de soha nem adnám oda semmilyen elektromos készülékért. A gáz gyorsabban reagál, mind feljebb, mind lejjebb állításnál, finomabban beállítható, nem "lüktetve" melegít-kikapcsol, mint a kerámialap. Alkalmanként volt olyannal is dolgom, sőt indukcióst is volt alkalmam 2 hónapon át használni, jó-jó, de én maradi vagyok...
2012. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kerámialap előnye, hogy kiválasztasz egy hőfokot és azt tartja (erre a gáz nem képes..). Én szeretem a kerámia lapos tűzhelyemet, bár nagyon féltem tőle, mert mindenki ijesztgetett, hogy rossz, meg nem lehet rajta palacsintát sütni meg ilyenek. De semmi gond nincs vele, én szeretem.


Mindenesetre nálunk csak azért lett villanyos, mert a lakásba nem volt bekötve a gáz (ezen a részen egy panelban sincs). Ha tehettem volna és is a biztosnak tűnő gáz és villany sütő kombinációt választottam volna.


Nekünk igazából árban sincs különbség a kettő között. Egyedül tényleg abban jobb a gázas tető, hogy könnyeben lehet lejjebb venni a hőt, előbb. De aki hozzá szokik a kerámiás tűzhelyhez, az megtanul spórolni vele, idejében lezárni meg ilyenek :)

2012. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!