Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Don Pepénél miért olcsóbb...

Don Pepénél miért olcsóbb minden vidéken, mint Budapesten?

Figyelt kérdés

pl. egy pizza Budapesten 1390 Ft., míg vidéken csak 1260 Ft.

És ez mindennel így van.


2012. jan. 6. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert olcsóbb pl az üzlethelyiség bérleti díja, a közüzemi számlák, így olcsóbbak tudnak lenni mint BP. Valamint vidéken a versenytársak sem verik fel az árakat mint BP-n.
2012. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Reaper777 ***** válasza:
100%
ez sok mindentől függ a benzin a hely bérlése meg aztán a Don Pepe pizzánál nincs jobb valahol 2600 ft ért már lehet családit kapni a de a tésztája száraz és nem jó a Don Pepe verhetetlen
2012. jan. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Igen, találtál kemény 130 Ft különbséget...akkor most mondok mást: én egy vidéki nagyvárosból származok, pillanatnyilag Pesten élek és programozónak tanulok. Az utóbbi időben elgondolkodtam, hogy ha hamarosan végzek a sulival akkor hol is telepedjek le és kezdjek el dolgozni: Pesten, vagy ott ahonnan származok. Utánanéztem, hol milyen állások kínálkoznak:

vidéken relatív nehezen találnék a szakmámban állást és ha szerencsém van, akkor a kezdő fizetésem 150-200 ezer körül lenne, és ez valószínűleg az évek során is minimálisan nőne. (tudom, mert több szakmabeli ismerős van). Míg Pesten rengeteg lehetőséget találtam, és 250-nél nem is nagyon lenne rosszabb kezdőfizetés, és ez pár év alatt könnyen akár háromszorosára is nőhet.

Összegzés: amíg Pesten az emberek sokkal könnyebben jutnak álláshoz és ugyanazért a munkáért jóval több pénzt kapnak, mint vidéken, addig 130 Ft ne verjen a földhöz!

De ha mégis annyira zavar nyugodtan vidékre költözhetsz, itt jegyzem meg nagyon sok szempontból sokkal jobb hely:)

2012. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
előző válaszoló elmondod miből gondolod hogy te magyarországon 750ezret keresnél egyszerű programozóként ?? (ezt ebben a ... országban lehetetlennek találom)
2012. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm van, aki pár éve ugyanott végzett, mint ahova én járok, az fizetéseik eléggé változatosak, de a legkiemelkedőbbeket leírva: 1.200.000, 650.000, 600.000. Én is meglepődtem...de nem kizárt a dolog ezek szerint:)
2012. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!