Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Adtok borravalót a pizzafutárnak?

Adtok borravalót a pizzafutárnak?

Figyelt kérdés
ÉN NEM NAGYON. nem is nagyon tehetem meg, és őt is megfizetik, nem vagyok rákötelezve hogy adjak neki. legtöbb pizza x90 forintra jön ki, akkor oda szokom adni a 10-est, de mikor x60-ra van pl, akkor nem adom oda a +40 ft-ot. én vagyok csak ilyen, vagy más sem ad?
2012. jan. 8. 12:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
én egy boltban dolgozom, havont kb 20 forint borravalot szedek össze (nem az enyém lesz). ugyhogy nem értem miért kellene nekik adni, nekik is ez a dolguk. lehet nem sok a fizetésük, de nekem sem.
2012. jan. 8. 12:52
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Mi szoktunk adni.
2012. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem adunk... Ha ilyen kb. 20 Ft marad a végén, akkor lehet hogy mondom, hogy azt hagyja, de csak akkor, ha időben és melegen hozta.

Amúgy szerintem is ez a munkája, kap érte fizetést, szerintem annyira rosszul sem keresnek, úgyhogy részemről ennyi.

2012. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Én mindig adok 50-100 Ft-ot.
2012. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én adok ha nem késik sokat, bár ritkán rendelek.
2012. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
én nem szoktam rendelni, de csak akkor adnék, ha 10-20 forintot kellene visszaadnia, akkor mondom, hogy azt megtarthatja. többet nem adnék
2012. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Hát illene adni! Én se vagyok még olyan helyzteben, hogy szórjam, a pénzt, de ha pizzát rendelek, azért kap legalább 150-200 Ft-ot. Meg ha belegondolsz, visz pizzát pl az "elit" kerületek egyikébe (I-II-XII) és nem adnak borravalót, akkor gondolhatod mit gondol. Természetesen ezekben a kerületekben se milliomos mindenki, ugyanúgy laknak átlagemberek, mint én, de nekem nem lenne képem, hoyg ne adjak. Én a kéregetőknek nem szoktam adni. Megfogadtam, hogy ilyen embereknek csak akkor adok, ha már annyi pénzem lesz, hogy nem tudom hova tenni. Ez egyfajta ösztönzés is a sorsnak, hogy "ha én jól járok, más is jól jár!" Tehát nem csak nekem érdekem, hogy jól járjak! :)
2012. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok : ezért kapja a fizetését. A postásnak sem adok.
2012. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

50-100Ft körül mindig adok, fodrásznak, ha tetszik a végeredmény 200-300 körül is adok. költöztetőknek fejenként 1000-et is adtam már.

ha van pénzem pizzát rendelni, fodrászra, költöztetőre, akkor arra is lesz, hogy a szolgáltatás mértékéhez híven egy kis borravalót is adjak. a borravaló egy kulturált, pénzbeli köszönet egy szolgáltatásért.

2012. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen magánügy, hogy adnak vagy nem, nem látunk a kulisszák mögé.

Sokan elcsodálkoznának a munkaadók trükkjein, milyen saját szabályaik vannak a fizetéssel kapcsolatba. Mondhatni, ahány ház, annyi szokás.

Van ahol csak papíron kapnak minimálbért és csak a borravaló a dolgozóé.

Üzleti eladóként - ha elad valamit, akkor kap jutalékot. Egyébként felkophat az álla. Természetesen vannak nagyobb borravalós állások is, orvos, temetkezés, szálloda, vendéglátás, stb.

Szinte lehetetlen kiismerni magunkat. Külföldi turistaúton előre megmondják, ennyit illik adni a portásnak, moziban, taxisnak, vagy pl. hogy németben a benzinkútnál nem szokás.

2012. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!