Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igazából szükség van arra...

Igazából szükség van arra hogy mindennap egyek meleg ebédet/főtt ételt?

Figyelt kérdés

pl ha én reggelire mondjuk eszek zabkását az is főtt, szóval ha utána már ebéd, vacsi szendvics ami felvágottatt, sajtot, zöldséget tartalmaz így is hosszájutok a vitaminokhoz

hisz zöldségekből meg húsból főznénk a meleg ételt is


2012. jan. 8. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg nincs, de nekem - főleg télen - jól esik egy meleg valami, ha aznap nem ettem főtt kaját, akkor megmelegítem az esti szenyát a mikróban, v pirítóst készítek, esetleg főtt virsli, tojás kenyérrel...
2012. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A főtt étel könnyebben emészthető, ezért ajánlott. Élettani szempontból mégis a nyers étel lenne az igazi.
2012. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Segíti:

az emésztést

az anyagcserét

a szervezet megfelelő hőháztartásának fenntartását

Minimum egy tányér leves minden nap szükséges, de a komplett főtt étel (ebéd, vagy vagyi) egy nap egyszer ajánlott.

2012. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétel de nekem egy munkával toltott nap után kifejezetten jól esik
2012. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek mást kiván a szervezete. Én ha lehetőség van rá akkor mindennap eszek fött ételt.
2012. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Anyám pl egyáltalán nem eszik főt ételt.Nem szereti.

Jóformán csak akkor eszik főt kaját ha átjön hozzám, én rátukmálom és akkor eszik mert nem akar megbántani, de akkor is csak keveset.

A párom meg a másik véglet, ő reggel, délben, este képes főt éttelt enni.

2012. jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mindenkinek a szervezete érzi, hogy mire van szüksége.

szerintem napi egyszeri meleg étel jólesik az embernek,de lehet az egy forró kakaó egy kis kaláccsal, szóval nem komplett ebéd/vacsorára gondolok.

nekem munka mellett, egész napi hidegkaja után jólesett

egy bundáskenyér is, mert meleg volt.

a napi étkezésünk és ízlésünk kérdése, hogy mikor ragaszkodunk főtt ételhez.

a hét végén viszont szigorúan többfogásos menüt csinálok,amiből marad is 1-2 adag hétköznapra is.

tulajdonképpen életvitel kérdése, mikor mit fogyasztunk éhenhalás ellen...:)

régen belénk rögződött a napközi, a menza, a munkahelyi konyha, volt amilyen volt, de meleg étel volt.

azóta változott sokminden, így mi is, és a szokásaink is.

2012. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs rá szükség, csak változatosabb az étkezés a főtt ételek által. A nyerskoszt és a hideg kaja hosszú távon nagyon egyhangú tud lenni.
2012. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A levesben sok az ásványi anyag, könnyű hozzájutni. De vannak nyerskosztosok, akik 20 évig is elvannak főtt nélkül: viszont ők igen vigyáznak az összetételre, a kiegyensúloyzottságra.

H a mindent megeszel, ami a főttben lenne, akkor oké- Zsemlén, joghurton nem élhetsz huzamosan.

ÁSVÁNYI ANYAG!!! arra is ügyelni kell.

[link]

2012. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
tényleg megeszel nyersen is karalábét, káposztát, tojást, marhahúst? Mert akkor ok. Babot nem tudod enni. Honnan veszel B vitamint?
2012. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!