Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 10 ezer Ft két embernek...

10 ezer Ft két embernek szerintetek meddig elég kajára?

Figyelt kérdés
(Úgy hogy főznek is)
2012. jan. 17. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
kb 1-1,5hét, még akkor is, ha az akciós húsokat, meg termékeket veszed meg. De a nagyon max. 2 hét.
2012. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Max. 1 hét,de nagyon be kell osztani.
2012. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
10 nap, szigorú takarékossággal.
2012. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
7-10 napig,ha nagyon figyelitek az olcsó termékeket,és ha pár alapélelmiszeretek van otthon,akkor tovább ki tudjátok húzni.Ha gondolod pár ötlettel szívesen segítek,jól bevált ételekkel amiket én is szoktam készíteni.
2012. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Minden ötletet szívesen fogadok:) !!!!uh írj légyszi!


Köszi az eddigi válaszokat!!

2012. jan. 17. 13:53
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

2hét.


Piacon vásároljatok hús. és zöldség féléket.

A piacon olcson kaptok, szárnyas alkatrészeket, pulyka,csirke, kacsa liba , sziv, máj, zuza, nyak szárny, estleg csirke comb. Darált húst is kapsz olcson.


Zöldségféléket is ott érdemes venni.


2 napra probálj meg főzni .

rakott krumpli

tarhonyás hús -pulyka nyakból

resztelt máj

palacsinta- lehet vizes tej nélkül

zöldségkrémleves- ehez jó a fagyasztott francia saláta alap 1kg szokott 400 ft körül lenni .Ha felét csinálod meg a másik feléböl csinálhatsz párolt zöldséget valamilyen húshoz

Tárkonyos csirke ragú leves

krumplis tészta

lekváros gombóc

bolognai- egyszer kilhet birni sajt nélkül

vagy stefánia krumpli főzelékel

Ilyekor ha nagyon kevés pénzem van kajára az azt ami rendelkezésre áll akkor megfelezem az összeget és 1 felén húst veszek a másikon,pedig száraz árut .liszt, tészta, rizs cukor, 1-2 doboz tej . Ezek alap dolgokj ha 1 kg -at veszel belőle az elég. a krumpliból vegyél 4-5 kg .

2012. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

13:50es vagyok.Tészta,krumpli,hagyma,olaj,répa,tej,és kb tíz tojás,és fűszerek legyen otthon.

Nekünk a mai vacsoránk a következő lesz: Egy csomag tésztát kifőzök,és csinálok egy házi sajtmártást (sajt nélkül) házilag.Úgy készítem,hogy 3-4 ek lisztet kikeverek kb fél liter tejjel,ebbe rakok egy kis darab margarint,félreteszem,felütök egy tojást,felverem villával,beleöntöm a tejes-lisztes lötyibe,és lassú tűzre felrakom,folyamatosan keverem,só,bors,fűszerek (én csak bazsalikomot teszek bele,+egy pici fokhagymát nyomok bele ha van itthon) ízlés szerint.Besűrűsödik,forralom kb egy percig és kész is.Egyik kedvencünk,ráadásul tényleg olcsó.

Ha van krumplim csinálok egy nagy adag paprikás krumplit,és ha másnapra marad akkor főzök ki tésztát hozzá,összekeverem és kész a krumplistészta.Ha van tejfölöm csinálok valamilyen főzeléket abból a zöldségből ami épp a kezembe akad.A hó végén sokszor eszünk pirítóst.Spórolunk a kenyérrel.Szoktam tojáspörit,és tojás fasírtot is csinálni,nagy adag rizses húst,(csirke aprólékból-tudom nem a legjobb,de lealább van mit ennünk) Sütni szoktam lángost is sütni,(az én receptem szerint,beírom,ha kell),általában csak tejföllel és fokhagymával esszük.Jó ilyenkor nagyfazék rántásos leveseket készíteni (bab,káposzta stb),ezt egy-két szelet kenyérrel és kész a vacsi.Nagyjából ennyi jutott eszembe,de ha még vmi beugrik,akkor megírom.

2012. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a májról és a zuzáról csak annyit,hogy a piacon elég drágán adják.A boltokban a fagyasztott sokkal olcsóbb.A CBA Centben a legolcsóbb,de Pennyben és Sparban is ki lehet fogni olcsón.
2012. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

húsleves(farhát, nyakak, csontok, tészta, pár répa, esetlge borsó vagy krumpli hogy tartalmasabb legyen) utána hagymáskrumpli fasírttal

másnap főtt krumpli levéből tojásleves vagy köménymagos leves, fasírozott darálthúsból a maradék rakottkáposzta-a káposzta olcsó

maradék leves+káposztástészta (előző napi maradék fél fej káposzta)

paradicsomleves, rizseshús

főtt krumpli+paradicsommártás+hósgombóc (maradék rizs és hús)

paprikáskrumpli, palacsinta

lencseleves kolbásszal-maradék paprikáskrumpliból kolbász avgy szalámi,virsli nudli

zöldbabfőzelék sült virslivel, fánk

sárgaborsókrémleves virslivel, sajtos-tejfölös lángos

krumplileves virslivel, tejfölösen, tejberizs

májgombócleves, grízes tészta előző napi maradék fénk/palacsinta/nudli lekvárral

paradicsomoskáposzta rántott párizsi,sajtosperec

maradék párizsi, sajt, egy kis kolbász, maradék ppüré-pizza

2012. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kár hogy nem lehet tripla zöld kezet adni!!!


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A TIPPEKET, AZ ÖSSZEÁLLÍTOTT MENÜKET!!!!!!!!!!!!!

2012. jan. 18. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!