Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a zabpelyhet tej helyett...

Ha a zabpelyhet tej helyett vízzel főzöm ki, milyen íze lesz?

Figyelt kérdés
valaki szokta így? Nagyon borzalmas?
2012. jan. 21. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon :D ázott lesz és nem az a finom ázott mint a tejtől ha nem mintha már egyszer kiköpték volna olyan :D
2012. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor a gyerekek kicsik voltak, csináltam nekik valami ilyesmit (bébiételnek). Pontosan nem emlékszem a receptre, de az biztos, hogy a gyümölccsel együtt főztem meg (alma, banán, körte), és aztán kézimixerrel pépesítettem. A gyerekek ették.

Aztán van még olyasmi is, hogy megfőzöd, pépesíted, és a tetejére mézet és fahéjat teszel. Finom, legalábbis nekem ízlik. Nem én szoktam csinálni, de már ettem ilyet.

2012. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég rossz úgy az íze.

Múltkor elfogyott a tej itthon, és úgy ettük reggel. De volt abba minden, hogy "ehető" legyen: lekvár, joghurt, mazsola, mogyoró.. pedig csak az utóbbi 2-t szoktuk kisebb mennyiségben és nem mindennap beletenni..

Meg lehetett enni, 1x.


Nyáron viszont mi gyümilével, vagy turmixolt 'házi' gyümilével esszük, na az teljesen más, úgy is finom.


De sima vízzel egy borzalom volt! :(

2012. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki milyen finnyás. Én csak vízzel főzöm, de fahéjjal, vagy mézzel ízesítem.
2012. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!