Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igazi házi tojást kaptam, de...

Igazi házi tojást kaptam, de eléggé koszos, magyarán tyúksz*ros. Azt tudom, hogy teljesen megmosva nem jó eltenni, de hogy a leghigiénikusabb tárolni? És sima vízzel elég lemosni felhasználás előtt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 17:03
 1/5 anonim válasza:
Egy kis kefével dörzsöld le! Ha azonnal fogyasztod akkor mosd meg..
2012. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Kézmeleg hypós vízben érdemes megmosni. Pár napon belül úgy is felhasználod, addig meg így megmosva sem lesz baja.
2012. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges hypós vízzel megmosni, már bocsánat. Az első válaszolóval értek egyet. Vagy ha van egy hideg kamrád, akkor csak simán tedd le a kőre a tojástartó dobozban vagy egy tálban, akkor elég a felhasználás előtt alaposan átmosnod sima vízzel.

23 éves vagyok, egész életemben a nagymamámtól kaptuk a tojásokat, szintén tyúksz.arosat, sose mostuk meg vegyszeres vízzel, és sose lett tőle semmi bajunk. Szerintem nem kéne feleslegesen vegyszert használni.

2012. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a hypo nem megy ám bele a tojásba, és én meg 40 éves vagyok, és egész életemben házi tojást használtam, és én sem mosom meg előre a tojást. De ki tudja? Nem mindenki szereti így tárolni. Nekem azért a hypos vizes megoldás jutott eszembe, mert már évek óta keltetünk csirkéket keltetőgépben (20 éve), és abba csak fertőtlenítve lehet betenni. Ahhoz is háztól vesszük a tojást, de azokat ki kell válogatni, mert nem mindegyik keltethető (nagyság, forma, tojás mésztartalma stb.), szóval hypós vízben megmossuk, és ami nem keltethető, az marad a háztartási felhasználásra. De ahogy érzed, úgy csináld., hideg helyen nem lesz baja a tojásnak, de azért hűtőbe ne tedd mosatlanul, mert ott azért más élelmiszerek is vannak.
2012. jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cass90 ***** válasza:
Nekünk is voltak tyúkjaink, most a szomszéd nénitől hozzuk. Nyáron a hűtőben, így télen, ősszel, tavasz elején a hűvös kamrában tároljuk. Mondjuk eddig a legtöbb tojás tiszta volt, némelyik na igen tyúksz*ros, de mi mindet megmossuk, szárazra töröljük. Ami nagyon koszos, azt egyértelmű, hogy azonnal mosd le, szerintem ez ösztönösen jön: ha látod milyen nem rakod csak úgy - nem, hogy a hűtőbe -, de máshová sem.
2012. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!