Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Napi 3 liter vízköves vízt...

Napi 3 liter vízköves vízt iszok, az káros?

Figyelt kérdés
tudom, egyik szerint káros, másik szerint nem. napi 3 litert iszok, de nagyon vizköves a viz (koli). napi két plakon vizet kéne felcipelnem, és a bolt sincs közel. álltalában szörpel iszom, vagy teát csinálok. de a forralo is két forralás után tiszta vízköves.

2012. febr. 3. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Vizet, nem vízt! De nem tudsz felcipelni két üveg vizet? Hányadikon laksz?
2012. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A vízkő nem káros.Az csak ásvány só amit a víz feloldott.Ha olyan vizet innál amibe egyáltalán nincs ásványi só(desztillált vizet)attól lenne bajod.Csak arra figyelj hogy nem e koszos nagyon a csap de attól sincs sok bajod.
2012. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha teát iszol, a vízkő a forralóban marad, nem iszod meg.
2012. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

elirtam bocsi. 4iken lakom, és a bolt is még 5-8 percre van. lány vagyok, nem akarok minden nap 2 palackot felcipelni. sőt, minden nap nem is járok boltba.


utolsonak: én is azt hittem, de a zöld tea amit iszok, abbol teljesen kicsapodik a bögre falála. irtam nekik hogy miért van, azt irtak hogy vizköves a viz. ittan otthon is, és semmi gond nem volt a teával. koliban pedig alig birom elmosni a bögrét, mert ugy rátapad.

2012. febr. 3. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Kémiából nem vagy épp izmos.Nem vízkő van a vízben hanem Ca Mg sók amik forralásnál vízkő formájában az edények falára kiválnak!Viszont a Ca a csontok építéséhez a Mg sok élettani folyamazhoz kell a szervezetnek.Az emberben nem képződik vízkő!Az emberben képződő kövek nem a víz milyensége miatt vannak hanem kiválasztási és anyagcsere zavar miatt.
2012. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A koliban a mosogatóvíz is kemény, azért nehéz mosogatni.
2012. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a kollégium víze kemény hanem a víznyerőhely víze tartalmaz Ca Mg sókat.
2012. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze jobb alágy víz, egészségesebb is, finomabb is. Nálunk is borzasztó kemény, én sem szeretem. De mit tehetünk?!?

Különben, ha megengedheted magadnak, napi 3 kg-ot 5 percre nugodtan elvihetsz. Vga ykét naponta 6 kg-ot, ennyi mozgás azárt kell. Sok nő fél óránként emel 20 kg-ot a munkahelyén.

2012. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen az a vízköves víz?
2012. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!