Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tápláló és egészséges volt a...

Tápláló és egészséges volt a mai étkezésem? Kalória és fehérjeszámítással.

Figyelt kérdés

Reggelire ettem 3 tojásból tükörtojást, az olajat felitattam szalvétával. A 3 tojás 200 kalória + olaj kalória, mondjuk 100. Még ittam egy 2cukros tejeskávét, ami 67kalória.

367kcal és 18g fehérje.

Ebédre 60g rizs 85g gombával + kávé. Megint a napraforgóolajat 100kcal-nak számoltam, felitattam a felesleget.

412kcal és 7g fehérje.

Délután megkívántam egy mini Smartiest, ami 200kcal volt + vmennyi fehérje, de nem emlékszem mennyi.

A vacsora 6db kiwi és 4 karika ananász volt, ami 170kcal és 2,3g fehérje.

Ezután 7 körül amikor hazaértem éhes lettem és korgó gyomorral nem akartam lefeküdni aludni, ezért még megettem egy kis bögre müzlit zabpehellyel kis tejjel, ez kb 150kcal és 2g fehérje.


Ezt ettem. Nagyon jól tudom, hogy nem csak ezeket a tényezőket kell figyelembe venni, hanem a zsírt, szénhidrátot és miegymást is. De nekem ez a 2 legfontosabb, mivel életmódot váltottam és le is kell fogynom 7-8kg-ot. Ezentúl így próbálok étkezni. Húst nem eszem 6 éve és nem is fogok, erről nem kérek véleményt.


Ez így jó volt? Min változtassak? Egyébként tudom, hogy kevés kcal, de minőségre mentem, nem mennyiségre, és 50g fehérje kellene kb szerintem, de annyit sehogy sem tudok összehozni. Majd szerzek be szóját és beépítem az étrendembe.


És még hogy legyen mihez viszonyítani:

160cm magas vagyok, jelenleg 58kg (50-52kg szeretnék lenni /az lenne az ideális, mert most zsíros vagyok és amikor annyi voltam pont jó voltam, nem csont és bőr de nem is párnás/). Ülő tevékenységet folytatok (tanulok), heti egyszer járok edzeni 2 órát. A kalória kalkulátor szerint a napi kalóriaszükségletem ~1650kcal.


2012. febr. 21. 16:38
 1/8 A kérdező kommentje:

És kiszámítva az egész:

1300 kalória és kb 30g fehérje. (Azért a -300-zal kevesebb, hogy fogyjak is.)

Emellett ittam 1,5 l vizet.

2012. febr. 21. 16:41
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a tegnapi étrendem volt. És nem voltam éhes, végig teli éreztem a hasam a nap folyamán, nem korgott egyszer sem a hasam. Ma reggelre egy nagy tál zabpelyhet ettem pici étcsokis müzlivel sok tejjel. Ebédre a gombás rizs másik felét, ami ugyanannyi kalória. Ezenkívül még ettem 5 kanál chilis babot. A maradék kis babot vacsira eszem és még ananászt.
2012. febr. 21. 16:44
 3/8 MacTavish ***** válasza:

A kaját oszd le napi 5 étkezésre, felejtsd el a kávéhoz a cukrot, felejtsd el a smarties-okat is! :)

Este 7 körül már ne egyél, az utolsót 6-felé időzítsd.


Sport: Heti 2-3x. Kis kocogás kezdetben, később mehet futás.

Emellett az úszás sokat segít. :)


Üdv:

Mac

2012. febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Napi 5 étkezésnél állandó működésben van az emésztőrendszer, szerintem az nem jó. Legalábbis én úgy érzem, nekem nem vált be, jobb szeretem így, inkább az étkezések között egy alma, banán ha mégis megéheznék. Heti 3x a sport meg szép és jó, de nincs rá idő iskola és munka mellett, de tényleg nincs. Amikor úgy érsz haza, hogy majd elalszol és még tanulni kell, akkor van fontossági sorrend és nem a fittségemmel törődöm. De lehet eljárok úszni, mert lehet este 9-től és péntekenként még beleférne.


Köszi a választ!:)

2012. febr. 22. 06:59
 5/8 anonim válasza:

Először is, neked kellene kb 60g fehérje. Egyél sok olajos magvat, túrót, sajtokat, stb. Főleg a túrót ajánlom, egy 250g-os olcsó túró 200ft körül van, és 40g fehérje van benne összesen. Egyébként a növényi fehérjéről tudni kell, hogy nem teljesértékű, nem tartalmaz minden aminosavat normális arányban, ezért marhára nem kielégítő táplálék. Ha a növényi fehérjékre támaszkodsz, kellene 80-90 g naponta. Ezért lenne jó ha ennél húst is. Főleg halat, csirkemellet, ilyesmiket. De ha más nincs, egyél sok tojást, túrót, tejtermékeket. Nagyon fontos a fehérjebevitel. A szója még aránylag jó ötlet.


Zsír nem sok volt amit ettél, max az olaj, és a tojás tartalmazhatott lényegi mennyiségben, az rendben van.


A szénhidrátot is sikerült szerintem leszorítanod kismértékre.


Este 7 után pedig igenis lehet enni, sőt valami brutálisan nagy baromság, hogy nem. Kifelyezetten KELL egy étkezés lefekvés előtt mondjuk egy órával. A lényeg, hogy az kevés szénhidrátot és zsírt tartalmazzon. Ide lenne jó egy adag csirkemellfilét beszúrni zöldséggel, de helyette megteszi az adag túró is.


tanács: ne a kalóriákat számold, hanem hogy fehérjét, szénhidrátot, és zsírt mennyit eszel. Fontosabb, hogy azzal legyél tisztában.

2012. márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
előző vagyok: igenis szét KELL osztani 5felé az étrendet, ha tartós fogyást akarsz, de ugyanez vonatkozik egyébként a tömegnövelésre is. Nem baj hogy folyamatosan dolgoznak a beleid, azért vannak, hogy dolgozzanak. Inkább az a fontos, hogy ami felszívódik bennük, az értékes, hasznos tápanyag legyen, ne instant háj.
2012. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a 3 tojás jó, főzve jobb, a smarties üres kalória, megdobja a vércukorszintet, és utána sokkal éhesebb leszel mintha meg sem etted volna. Azt a pár gramm gombát meg nem is értem, nyugodtan ehetsz belőle akár fél kilót is mert egészséges! Fehérjét alig ettél, növeld, a szénhidrátot meg inkább csökkentsd, a kávézást is hagysz el, de persze ha te így érzed jól magad, akkor csináld úgy ahogy neked jó, de én nem nevezném táplálónak és egészségesnek amit leírtál itt!
2012. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az étkezéseket azért jó beosztani, mert ha gyakran eszel keveset, a vércukor egyenletes marad, nem leszel hirtelen nagyon éhes és nem eszel hirtelen egyszerre sokat!
2012. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!