Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tea egyszerre több gyógynövény...

Tea egyszerre több gyógynövényből?

Figyelt kérdés
Neki álltam pár napja csalánteát inni. Anya viszont azt mondja, hogy a vízbe tegyek több gyógynövényt. Csalánt, diófalevelet, kamillát és még mondott valamit és úgy csináljak teát, mert igy nagyobb a hatása. Ez tényleg igy van? A gyógynövények most lényegtelen, mást is írhattam volna. Szóval nem külön vízbe hanem ugyanabba tegyek több teafűt. Mit tudtok erről?
2012. febr. 27. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan csinálhatsz keveréket, lehet is kapni ilyeneket, pl. van meghűlés elleni teakeverék, vagy női erő fantázianéven futó menopauzára, stb. a patikákban, több gyártótól is.

Azt, hogy jobban hat-e nem tudom megmondani, annyira nem vagyok még jó a témában (de hamarosan az leszek), viszont a gyógyszereknél is van olyan amelyek fokozzák vagy csökkentik egymás hatását, ez attól függ, hogy mire és hogyan hatnak. Ha olyan gyógynövényeket keversz össze, amelyeknek azonos helyre és azonos módon hatnak, akkor ez akár fokozódhat is, de ezt a gyógynövényeknél nem mondom biztosra, csupán feltételezem.

Ezen az oldalon is nézelődhetsz, ha mást nem, jó tippeket kaphatsz, hogy milyen gyógynövény mire jó:

[link]

2012. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!