Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elsóztam (nagyon) a chilis...

Elsóztam (nagyon) a chilis babot, mit lehet ilyenkor tenni, van valami tippetek?

Figyelt kérdés
:-( kedvenc kajám és nagyon durván el lett sózva, ehetetlen. Nem akarom kidobni, valamit nem lehet vele kezdeni? Sokszor főztem már ilyet de most először lett katasztrofális.
2012. márc. 2. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a krumpli még segit valamit ... tegyél hozzá 1 kis kanál cukrot és forrald fel . lehet,hogy a cukor édesége vesz még valamennyit el a sóból..
2012. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
főzz meg benne két-három nagy krumplit, meghámozva, aztán dobd ki! A krumpli magába szedi a sót. Ha mégis sós, egy csipet szódabikarbónát tegyél bele!
2012. márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tegyél bele egész, hámozott krumplit és főpzd azzal egy negyed órát. A krumpli felveszi a sót (utána kiszedheted egyben)
2012. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek, ezt megpróbálom! majd írok hogy sikerült-e :-)
2012. márc. 2. 17:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Én simán csinálnék még egy adagot sótlanra és összekeverném a kettőt. A fele meg menne a fagyasztóba, mert ahogy mondani szokták, a jóból is megárt a sok....
2012. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én beletenném az egészet egy tésztaszűrőbe,vízzel alaposan kimosnám,majd csinálnék egy teljesen sótlan új mártást,amit összefőznék ezzel a sóssal.Még mindig jobb,mint krumplit főzni bele,a duplásítás meg jó,csak nagyon sokáig tart.Szóval én ezt tenném.
2012. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A krumplit kidobjuk, ha megfőtt, senki sem fogja észrevenni.
2012. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Belefőztem a krumplit, de miután kivettem se volt jó, még úgy is túl sós maradt.

Még egy adagot nem tudok most csinálni mert nincs itthon alapanyag, holnap meg nem lesz időm főzni mert egész nap házon kívül leszünk. Az átmosást már későn olvastam így azt nem próbáltam ki...

2012. márc. 2. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:
önts hozzá vizet. én nem szokok hozzáadni, van aki igen. nálam olyan volt hogy tul erős lett, amit már megenni sem birtam. visszatettem tüzre, öntöttem hozzá két deci vizet kb, és rotyogtattam még. igy eloszlik. igaz hogy higabb lett, és és sürün szeretem, de igy is finom lett.
2012. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!