Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a tojáson feltüntetett szavatossági időt?

Figyelt kérdés
Hűtőben tárolom mindig. Édesanyám azt mondja, hogy nem kell annyira komolyan venni, mert falun nem írták rá a szavatossági időt és elállt egy hónapig..hűtőben pláne
2012. márc. 7. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
így van. Én a joghurtot is meg eszem akár pár héttel a lejárat után, ha jó a szaga-íze. A tojáson is érezni ha baja van.
2012. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
43%

Hát én azért nem enném meg az 1 hónapos tojást. Szerintem 2-3 hétnél hűtőben sem szabad többet tartani.Addig nincs gond, amíg egyszer nem kapsz egy szalmonella fertőzést.

Nem hiába találták ki a szavatossági időt minden élelmiszerre. Persze ez nem azt jelenti, hogy az a konzerv például, aminek ma lejár a szavatossági ideje, holnap már nem fogyasztható, ami a tojásra is igaz, mégis azt ajánlom, hogy ezeket nem árt betartani. HA valóban kimutatható, hogy egy betegséget, fertőzést egy bizonyos termék okozott, a gyártót akár be is lehet perelni. Azonban ha lejárt termékről van szó, akkor mindenki a saját felelősségre fogyassza.

2012. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ugyanmá.a tojásról a legegyszerubb megálapítani hogy romlot e..nem kell olyan komolyan venni a szavatosági idejét.

ha feltöröd és már a legaprobb repdésen kifolyik egy budös folyékony fos akkor rossz.

2012. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megeheted, ha nem színeződött még el és a szaga is jó. Ez mindenre érvényes.
2012. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amint lehet, fel kell használni. Jártam már párszor úgy, hogy lejárat előtt pár nappal már szaga volt. Nem volt romlott, nem okozott semmilyen problémát, de már büdös volt. Persze csak nagyon enyhén.

Én mindig csak annyi tojást veszek, ami biztosan elfogy a következő 1 hétben, és a lejárati ideje még min. 2 hét.

2012. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan teszt tojásokra, hogy ha egy tojás elmerül a vízzel teli edényben akkor jó, ha nem akkor romlott.

Nem tudom mennyire pontos. Nekem még nem romlott meg tojásom, még a lejárt se, de elvileg ez egy bevált módszer.

2012. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor már kissé felágaskodik a vízben, akkor még jó, de már tojásszagú.

A teljesen friss az, ami szagtalan. Én csak ilyet eszek meg.

2012. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semennyire. :D

Hidd el, a tojáson megérzed, ha rossz. De elég hamar és elég messziről is. XD

2012. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-3 napig még jó lehet.
2012. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!